česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

COVID19 - aktuální podmínky cestování na Slovensko a návratu do ČR

Dnem 6.4.2022 byla zrušena vyhláška upravující režim vstupu na Slovensko. Vstup na Slovensko je volný bez povinnosti registrace v systému ehranica, prokazování bezinfekčnosti nebo karantény. Zůstává pouze povinnost nosit respirátor v interiérech, ve veřejné dopravě a na hromadných akcích. 

 


VSTUP NA ÚZEMÍ SLOVENSKA

Dnem 6.4.2022 byla zrušena předchozí vyhláška upravující povinnosti spojené s pandemií COVID-19 při vstupu na Slovensko. Při vstupu na Slovensko není nadále vyžadována registrace v systému ehranica ani prokázání bezinfekčnosti; neočkované osoby mohou vstoupit na Slovensko bez povinnosti nastoupit domácí izolaci nebo podstoupit test. Zůstane pouze povinnost nošení respirátoru v interiérech, ve veřejné dopravě a na hromadných akcích. 

Zrušení předchozích opatření upravujících povinnosti při vstupu na Slovensko je stanoveno ve Vyhlášce ÚVZ SR č. 31/2022 ze dne 4.4.2022.

 

 

 


PODMÍNKY NA MÍSTĚ

Od 21. 4. 2022 je zrušena povinnost nošení respirátorů a roušek v interiérech a MHD. Povinnost nošení respirátorů a roušek stále platí v sociálních a zdravotnických zařízeních. .   

 


POSTUP PŘI NÁKAZE COVIDEM

V případě pozitivního výsledku testu na Slovensku je pozitivně testovaná osoba povinna nastoupit izolaci, která může probíhat v domácím prostředí, nebo v hotelovém zařízení (pobyt platí pozitivně testovaná osoba sama). Pozitivně testovaná osoba bude oslovena pracovníkem příslušného regionálního úřadu veřejného zdravotnictví, který ověří kontakty pozitivně testované osoby a též podmínky izolace. tento úřad též může poskytnout seznam karanténních zařízení, pokud není možná izolace v domácím prostředí.  Izolace končí 5. dnem po odebrání vzorku, pokud se v posledních 3 dnech izolace neobjevily klinické příznaky onemocnění COVID-19. Pokud se v průběhu posledních 3 dnů izolace klinické příznaky objeví, posoudí způsobilost k ukončení izolace lékař. Podrobnější informace zde.


UŽITEČNÉ KONTAKTY

Koronavirus a Slovensko

Ministerstvo vnitra Slovenské republiky

Ministerstvo zahraničních věcí a evropských záležitostí Slovenské republiky

VSTUP CICZINCŮ NA ÚZEMÍ SLOVENSKÉ REPUBLIKY

 Informace o možnostech testování na území Slovenské republiky (odběrová místa)

 důležité kontakty

-Ministerstvo zdravotnictví Slovenské republiky

Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenské republiky

 

Seznam testovacích míst na Slovensku lze nalézt zde.


PODMÍNKY NÁVRATU DO ČR

Přehled podmínek návratu do České republiky.