česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Adaptačně-integrační kurzy pro cizince / Adaptation and integration course for foreigners

Ode dne 1. ledna 2021 platí pro cizince  s povolením k pobytu v České republice povinnost absolvovat adaptačně-integrační kurz, a to do jednoho roku od převzetí povolení k pobytu.

Kurz musí absolvovat každý cizinec, kterému bylo od 1. ledna 2021 vydáno povolení k dlouhodobému, příp. trvalému pobytu. Tato povinnost se nicméně nevztahuje na některé kategorie dlouhodobých pobytů - např. za účelem studia, investování, zaměstnanecké a modré kary v rámci vládních programů apod. - a na žadatele do 15 let a nad 61 let a na občany EU a jejich rodinné příslušníky.

Kurz trvá 4 hodiny a stojí 1.500 Kč. Je organizován Centry na podporu integrace cizinců  v českém jazyce s tlumočením do cizích jazyků.

Kurz je potřeba absolvovat do 1 roku od převzetí povolení k pobytu. Za nesplnění této povinnosti je možno uložit pokutu až 10.000 Kč.

Více informací lze nalézt zde

 

Every foreign national who, as of 1 January 2021, is issued a long-term residence permit for the territory of the Czech Republic, and also every foreign national who is issued a permanent residence permit after this date without the precondition of previous authorised stay in the territory is obliged to take the adaptation and integration course within one year of the date of collecting their residence permit.  

For more information, please see https://www.mvcr.cz/clanek/adaptacne-integracni-kurzy.aspx