česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: covidsafe.be
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Belgie: Digitální COVID certifikát EU

Od 16. června 2021 vystavuje Belgie osobám, které byly očkovány v Belgii Digitální COVID certifikát EU, které je možné za účelem cestování do zahraničí využívat od 1. července 2021.

Vzhled belgických certifikátů odpovídá jednotné podobě dle dohody EU. Každý certifikát obsahuje jedinečný QR kód s digitálním podpisem. Belgické certifikáty jsou vystavovány v angličtině a ve třech národních jazycích - holandštině, francouzštině a němčině.

Existují 3 různé typy certifikátů, které prokazují, že jste Covid-safe:

1/ Osvědčení o očkování dokazuje, že jste byli plně očkováni proti viru Covid-19. (Osvědčení o očkování je platné po dobu 1 roku ode dne očkování. Osvědčení, která jsou k dispozici den po očkování, jsou tedy platná po dobu 364 dnů).

2/ Osvědčení o testu prokazuje, že jste absolvovali negativní test Covid-19. (Osvědčení o testu je platné po dobu 72 hodin od okamžiku provedení testu. Protože laboratoře potřebují čas na zpracování testů a zadání výsledků, budou osvědčení o testu obvykle platná 24 až 48 hodin od okamžiku, kdy je obdržíte).

3/ Osvědčení o zotavení prokazuje, že jste se zotavili z Covid-19 po předchozím pozitivním testu Covid-19. (Osvědčení o zotavení nabývá platnosti 11. dne po provedení pozitivního testu a zůstává v platnosti po dobu 180 dnů po provedení pozitivního testu).

Osobní certifikát COVID lze stáhnout v digitální podobě pomocí mobilní aplikace (CovidSafeBE, která je dostupná také v App Store a Google Play), zdravotního portálu (MaSante.be) a vládních webů pro daný region. Za tímto účelem se musí uživatel elektronicky identifikovat, takže certifikát vyžaduje belgický dokument elektronické identifikace (průkaz totožnosti s čipem nebo pobytová karta, identifikace prostřednictvím aplikace itsme). Diplomatický sbor se může registrovat prostřednictvím Protokolu.

Je také možné požádat o zaslání listinného certifikátu telefonicky na jednom z následujících čísel:
Ve Flandrech: 078 787850
Ve Valonsku: 071 313493
V regionu hlavního města Bruselu: 02 2141919
Na území německy mluvícího společenství: 0800 23 032

 

Vzory očkovacích certifikátů - Ministerstvo zdravtnictví ČR