česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: www.premier.be
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Belgie: Nová přísnější opatření k 19. říjnu 2020

16. října večer po šestihodinovém zasedání Koordinační rady (zástupci federální vlády a regionalních vlád) představil belgický premiér Alexander De Croo nová opatření platná od pondělí 19. 10. pro celou Belgii. Vláda přijala "barometr" pro měření šíření epidemie, který má stupně 1 až 4 a označila současnou situaci za stupeň 4, tedy nejvíce kritický. 

1) Blízké kontakty jsou omezeny na maximálně 1 osobu nad rámec osob stejné domácnosti.

2) Soukromá setkání jsou omezena na 4 osoby (po dobu dvou týdnů vždy stejné).

3) Shromáždění na veřejnosti je omezeno na maximálně 4 osoby.

4) Práce z domova má být využívána všude, kde to charakter činnosti umožňuje při respektování kontinuity fungování společností a organizací, služeb a činností.

5) Malé trhy zůstávají otevřené, ale konzumace jídla a pití je striktně zakázána. Bleší trhy a malé vánoční trhy jsou zakázány.

6) Kavárny a restaurace budou uzavřeny. Toto opatření je platné po dobu čtyř týdnů a po dvou týdnech bude znovu vyhodnoceno. Vyzvedávání objednávek s sebou bude možné do 22:00. Recepce a bankety pořádané profesionálním cateringem jsou zakázány, s výjimkou hotelů (pro ubytované klienty) a pohřebních hostin (maximálně 40 osob).

7) Večerky musí být uzavřeny ve 22:00. Prodej alkoholu je po 20:00 zakázán.

8) Zákaz vycházení mezi půlnocí a 5:00, s výjimkou neodkladných cest, jako jsou např. cesty z naléhavých zdravotních důvodů, služební cesty a cesta z domova do práce.

9) Interiérové aktivity nadále spadají pod platné protokoly až do jejich posouzení 23. 10. Prodej potravin a nápojů je zakázán.

10) Sportovní soutěže: počet diváků je snížen ze 400 na 200 (profesionálové) nebo může být složený pouze ze členů stejné domácnosti (amatéři). Kavárny a výdejny nápojů jsou uzavřeny.

Opatření vstupují v platnost 19. října a budou platit po dobu jednoho měsíce, kdy budou znovu vyhodnocena.

Celé tiskové prohlášení

Přehled stávajících opatření