česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: www.premier.be
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Belgie: Omezení volného pohybu prodlouženo do 3. května

15. dubna 2020 učinila Bezpečnostní rada státu několik rozhodnutí. Během tiskové konference oznámila premiérka Sophie Wilmès podle očekávání další prodloužení omezení volného pohybu osob, sociálního distancování a stávajících opatření (s několika úpravami) do 3. května 2020. Další zasedání odborníků, během kterého se bude diskutovat případné uvolňování jednotlivých opatření, je naplánováno na příští týden.

Bezpečnostní rada státu přistoupila k několika krokům: od 20. dubna budou otevřena zahradnictví a obchody pro kutily (za stejných podmínek jako potraviny). Rovněž budou otevřeny sběrné dvory.

Nově bude možné za určitých podmínek docházet do pečovatelských domů, za osobami se zdravotním postižením a za osobami v izolaci.

Do 31. srpna se nebudou konat žádné významné sportovní a kulturní akce, jako jsou festivaly. Školy zůstávají zavřené nejméně do 3. května.

Nošení látkových roušek bude doporučeno jako jeden z důležitých kroků při pozvolném uvolňování opatření po 3. květnu, o kterém bude Bezpečnostní rada státu spolu s odborníky jednat během příštího týdne. Nošení látkových roušek je doporučeno zejména v městské dopravě či obchodech. Není však povinné.

Tiskové prohlášení Sophie Wilmès

www.info-coronavirus.be: Nejčastí otázky a odpovědi

Opatření stanovená k 27. březnu a přehled původních opatření