česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Reuters
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Belgie: Rozvolňování (opatření fáze 2 od 18. května)

Belgická předsedkyně vlády Sophie Wilmès podrobně popsala opatření přijatá Bezpečnostní radou státu dne 13. května 2020. Druhá fáze rozvolňování bude zahájena podle očekávání v pondělí 18. května. Za dodržení určitých podmínek dostaly zelenou školy, trhy, kadeřnictví a sportovní kluby.

18. KVĚTNA - FÁZE 2

Školy se znovu otevřou podle již známých pravidel. Tzn., výuka bude probíhat jen v určitých ročnících za dodržování přísných hygienických opatření. Mateřské školy zůstávají zavřené.

Takzvaná „kontaktní“ zaměstnání (kadeřníci, kosmetičky, tatéři...) mohou zahájit činnost na základě předem domluvených schůzek. Je nutné zajistit bezpečnostní vzdálenost mezi klienty a povinné nošení roušky.

Mohou se znovu otevřít muzea a historické budovy, stejně jako zoologické zahrady. Prodej vstupenek musí být zajištěn online (nebo telefonicky) a musí být implementován plán pohybu osob.

Lze pořádat venkovní trhy o velikosti maximálně 50 prodejců. Obchodníci musí mít roušku; zákazníkům je nošení roušky doporučeno. Je nutné respektovat bezpečnostní vzdálenosti a plán pohybu osob.

Pravidelný skupinový sportovní trénink může být realizován venku, za přítomnosti trenéra a skupiny maximálně 20 osob a při dodržování bezpečné vzdálenosti. Klubové kavárny musí zůstat zavřené.

Během svateb a pohřbů bude umožněna přítomnost maximálně 30 osob při respektování bezpečné vzdálenosti. Po těchto obřadech nebude možné uspořádat recepci.


8. ČERVNA - FÁZE 3

Další fáze je stále nastavena na 8. června. Sophie Wilmès upozornila, že k obnovení běžných návyků bude docházet pozvolně a po třetí fázi budou následovat další fáze rozvolňování:

Všechny kulturní, sportovní a rekreační akce budou do 30. června zakázány. Zrušení festivalů platí do 31. srpna. Podrobný plán pro kulturu a sport bude sdělen po dohodě s GEES.

Bude projednáno znovuotevření restaurací, teras a kaváren.

Rozšíření sociálních kontaktů

Organizace letních táborů a stáží pro děti

Bude přezkoumána otázka cest do zahraničí, jakož i otázka jednodenních výletů po Belgii, pobytů v druhé domácnosti/chatách

Tiskové prohlášení Sophie Wilmès

Aktuální opatření

 

Na obrázku může být: text