česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: www.thebulletin.be
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace k cestám z Velké Británie do Belgie

V návaznosti na 24-hodinový zákaz osobní dopravy z/do Velké Británie do Belgie dojde k prodloužení tohoto opatření o dalších 24 hodin, čili bude platit v nezměněné podobě i v úterý 22.12.2020.

Od středy 23.12.2020 pak budou povoleny návraty z VB do Belgie výhradně pro lidi, kteří mají v Belgii své hlavní místo pobytu, přičemž budou posílené kontroly lokalizačního formuláře pasažérů (=Passenger Locator Form -PLF) a nekompromisně vyžadována sedmidenní karanténa.

Tranzit belgickým vzdušným prostorem bude rovněž povelený od středy, ovšem výhradně v případě, že letadlo bude mít destinaci mimo Evropskou Unii.

Pro cestující z VB, kteří nemají v Belgii své hlavní místo pobytu, přetrvá zákaz přímé přepravy letadlem, lodí či vlakem až do 31. prosince 2020. Aktuálně se počítá s ukončením zákazu od 1. ledna 2021 pro ty pasažéry, kteří již při nástupu na palubu předloží čerstvý negativní koronatest.

Původní zákaz byl zaveden od dnešní půlnoci v reakci na zprávu o nové mutaci koronaviru v UK. Opatření je zakotvené v ministerské vyhlášce federální ministryně vnitra Annelies Verlinden(ové), dnešní prodloužení opatření bude rovněž publikováno jako vyhláška ministryně vnitra v belgickém monitoru.