česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: crushpixel.com
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Třetí dávka vakcín pro všechny

Ministři zdravotnictví se v úterý 9.11.2021 sešli v meziresortní komisi, aby rozhodli o strategii země v oblasti posilování vakcín, tj. dodatečné dávky k posílení imunity proti koronaviru, která u všech vakcín na trhu časem klesá. V zásadě bylo dosaženo dohody: celá belgická populace bude moci využít posilovací dávku (třetí nebo druhou dávku, v závislosti na vakcíně).

 

Belgie v současné době zažívá čtvrtou vlnu koronavirové epidemie. Počet infekcí a hospitalizací se od poloviny října výrazně zvyšuje. Nemocnice byly koncem října zařazeny do fáze 1A, což znamená, že 25 % kapacity jednotek intenzivní péče musí být vyhrazeno pro pacienty s kovidem.

Brusel chce zachovat čtyři očkovací centra pro přeočkování

Brusel chce minimálně do dubna 2022 ponechat v provozu čtyři očkovací centra, která budou podávat posilovací dávky vakcín proti koronaviru široké populaci.

Ve středu dali belgičtí ministři zdravotnictví zelenou tomu, aby všem, kteří byli původně očkováni jednou dávkou vakcíny Johnson & Johnson, byla od poloviny prosince nabídnuta další injekce, a oznámili, že v příštím roce dostane posilovací dávku vakcíny proti koronaviru široká populace.

Brusel otevírá nové očkovací centrum na nádraží Jette

Smíšená komise Společenství (Cocom) opět zintenzivňuje očkovací kampaň a v pátek 12. listopadu 2021 otevře nové - čtvrté - očkovací místo na vlakovém nádraží v Jette. Nyní jsou již tři očkovací místa na bruselských nádražích (Brusel-Midi a Brusel-Central zůstanou otevřena déle, než se původně plánovalo, a to až do 31. prosince).

Na nádraží Brusel-Central na křižovatce ulic Putterie a Cantersteen se mohou lidé nechat očkovat od pondělí do pátku od 8:30 do 19:30 hodin, a to až do 31. prosince 2021. Od 30. října je to možné také v sobotu, a to od 10:00 do 19:30 hodin.

Na nádraží Brusel-Midi, v galerii Horta, mezi odbavením Eurostar a přepážkou Air France, je očkování možné od pondělí do pátku od 8:30 do 19:30 hodin, a to až do 31. prosince 2021.

O možnostech očkování budou cestující informovat obrazovky na nádražích a ve vlacích. Přehled všech očkovacích míst v regionu hlavního města Bruselu, včetně informací o otevírací době, naleznete na internetových stránkách bruselských zdravotnických orgánů.

Očekává se, že ministři zdravotnictví budou 27. listopadu t.r. jednat o tom, jak přesně by měla probíhat kampaň posilovacího očkování pro širokou populaci v rámci jednotlivých regionů.