česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Brusel
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Od 1. srpna platí pro cesty do Belgie povinnost vyplnit „Public Health Passenger Locator Form“

Od 1. srpna musí cestující přijíždějící do Belgie vyplnit „Public Health Passenger Locator Form“. Formulář, který bude sloužit k případnému trasování kontaktu, může být vyplněn i elektronicky a musí ho vyplnit všechny osoby, které cestují letecky nebo lodí a dále všechny osoby cestující do Belgie na dobu delší než 48 hodin a osoby, které se vracejí z pobytu v zahraničí, který přesáhl 48 hodin.

Ve formuláři uvede cestující podle skutečnosti mimo jiné informace o tom, ve kterém regionu/regionech pobýval 14 dní před příjezdem do Belgie a zároveň informaci o leteckém spoji či jiném způsobu dopravy. Na základě poskytnutých informací obdrží cestující z červené zóny prostřednictvím SMS (z pravidla pokud se zdržoval v červené zóně 48h a více) kód k provedení testu. Pokud bude jeho pobyt v Belgii kratší než 48 hodin, cestující neobdrží žádnou SMS; nemusí do karantény ani na test. Vyžaduje se však odpovědné jednání, aby se předešlo zbytečným rizikům.

Období karantény je třeba dodržet na jednom místě podle volby cestujícího. Musí být dodrženo v celém rozsahu, a to i v případě negativního testu. Členové domácnosti musí karanténu ve všech případech respektovat. Pokud pobyt cestujícího v Belgii trvá méně než 14 dní, může tento cestující opustit zemi v plánovaném termínu (aniž by dokončil 14 dní karantény).

Formulář a další informace k návratu do Belgie včetně informací k podmínkám testování a karantény, včetně kontaktů na příslušná testovací zařízení naleznete na stránkách www.info-coronavirus.be/en/travels.

Existují 2 typy formuláře v závislosti na tom, zda máte (či chcete uvést) Váš mobilní telefon. První formulář lze vyplnit online (je nutné zadat číslo mobilního telefonu, na který přijde sms s potvrzovacím kódem) a je třeba jej odeslat během 48 hodin před přejezdem hranic Belgie. Druhý formulář je možné stáhnout z webu, vyplnit a pak odevzdat v den příjezdu příslušným orgánům podle toho, jak do Belgie přijedete.

Pokud přiletíte do Belgie letadlem (přicestujete lodí): Formulář musí být vyplněn před nástupem na palubu a předložen dopravci. Při cestě ze země mimo schengenský prostor musí být formulář předložen pohraniční policii.

Pokud vstoupíte do Belgie jiným způsobem (autobus, vlak, auto): V den svého příjezdu do Belgie musíte odeslat formulář na PLFBelgium@health.fgov.be, nebo jej vyplnit online během 48 hodin před příjezdem.

Pro každého cestujícího ve věku od 16 let musí být vyplněn samostatný formulář.
Informace týkající se dětí do 16 let musí být vyplněny na přiloženém formuláři pro dospělé, pokud je doprovází. Pokud děti mladší 16 let cestují samy, musí vyplnit formulář. Pokud se informace uvedené ve formuláři změní do 14 dnů od příjezdu, musíte to nahlásit zasláním úplných a aktualizovaných informací na adresu PLFBelgium@health.fgov.be.

Je nutné vyplnit celý formulář čitelně a pravdivě. V případě nevyplnění formuláře může být odmítnut vstup na území a zahájeno trestní řízení.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY A ODPOVĚDI K CESTÁM DO/Z BELGIE

Popis regionů vychází z mapy NUTS

form
Nuts
Nuts codes