česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV ČR/MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

S účinností od 15. února 2021 se mění podmínky pro vstup osob do České republiky

Dne 14. února 2021 vydalo Ministerstvo zdravotnictví aktualizované ochranné opatření s účinností od pondělí 15. února 2021. Obsahuje zpřesnění podmínek pro vstup a následný pobyt některých kategorií osob, například profesionálních sportovců. Veškeré informace na stránkách Ministerstva vnitra.

Pravidla pro vstup osob na území České republiky dle ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví (pdf, 365 kB)
(platná od 15. února 2021, 0:00)

Ochranné opatření účinné od 15. února 2021 a seznam zemí naleznete zde.

E-mailová linka pro dotazy související s podmínkami vstupu na území ČR: cestovani.covid19@mvcr.cz

  • Německo od 14. února 2021 zařadilo ČR na seznam oblastí s mimořádně nakažlivou variantou viru. Zároveň dojde ke znovuzavedení kontrol na vnitřních hranicích. Vstup do Německa z České republiky bude umožněn pouze omezenému počtu kategorií cestujících (jako například pracovníkům v dopravě nebo vybraným kategoriím pendlerů), kteří se již na vstupu budou muset prokazovat negativním PCR / antigenním testem ne starším než 48 hodin. Povinnost předkládat negativní test se bude vztahovat i na osoby, které území České republiky využívají pro tranzit do Německa, včetně pracovníků v dopravě. V reakci na tuto situaci byly upraveny podmínky vstupu do České republiky.
    Pracovníci v mezinárodní dopravě, kteří tranzitují přes území České republiky do Německa, budou nově povinni disponovat negativním PCR / antigenním testem ne starším než 36 hodin již na vstupu do České republiky.
    Aktualizaci ochranného opatření naleznete zde.

  • Z důvodu omezení vstupu do okresů Sokolov, Cheb a Trutnov je umožněno cestovat do těchto oblastí přes pozemní hranici pouze z důvodů vymezených krizovým opatřením.

  • Další aktuality a důležitá upozornění (COVID19)