česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: www.datoveschranky.info
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Datová schránka - komunikujte s úřady on-line nejen v období COVID-19

Díky rychlé, bezpečné a pohodlné on-line komunikaci si můžete vyřídit z pohodlí domova téměř vše. Od podání daňového přiznání, výpisů ze základních registrů, automatického získání informace o blížícím se konci platnosti občanského průkazu nebo pasu až po roční přehled záloh na zdravotním a sociálním pojištění.

K vyřízení stačí doklad totožnosti. V případě, že datovou schránku zakládáte jako právnická osoba, budete navíc potřebovat jmenovací dekret, usnesení valné hromady nebo jakýkoliv další úředně ověřený dokument, který vás určí jednatelem.

Na Czech POINT vyřídíte vše. Podepíšete žádost o zřízení datové schránky fyzické osoby, osobně si požádáte o zaslání přístupových údajů přes tzv. virtuální obálku a domů si odnesete potvrzení o založení datové schránky. Do e-mailu, pokud jste tuto možnost zvolili, obdržíte přihlašovací údaje i postup pro první přihlášení. V jiných případech je dostanete poštou. Do datové schránky se jednoduše přihlásíte na webových stránkách www.mojedatovaschranka.cz.

V rámci digitalizace veřejné správy si také můžete datovou schránku zřídit pohodlně z domova. Potřebovat budete eObčanku, pomocí které se přihlásíte do klientského portálu datových schránek. Zde stačí podat on-line žádost a vaše datová schránka vám bude bez čekání zřízena a zpřístupněna. Musíte však mít aktivovaný čip pro elektronickou komunikaci na eObčance, v počítači staženou aplikaci umožňující přístup k elektronickému občanskému průkazu a čtečku čipových karet, kterou následně připojíte k počítači. https://www.datoveschranky.info/-/zrizeni-datove-schranky-online-s-eobcankou-bez-navstevy-czechpoint

NECHOĎTE ZBYTEČNĚ NA ÚŘADY. PODÍVEJTE SE, CO MŮŽETE VYŘÍDIT V KLIDU ON-LINE (PDF, 718 KB)