česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Přijímání žádostí o víza obnoveno k 1. 7. 2020

Vízové oddělení Velvyslanectví ČR v Bruselu obnovilo přijímání vízových a pobytových žádostí ke dni 1. 7. 2020.

Podmínky pro vstup na území ČR a karanténní opatření jsou upravena ochranným opatřením ministerstva zdravotnictví ze dne 31. července 2020. Seznam zemí s nízkým rizikem nákazy naleznete na stránkách Ministerstva vnitra. Karanténní opatření a informace k provádění RT-PCR testu na přítomnost SARS CoV-2 jsou v gesci Ministerstva zdravotnictví.
 
Na základě vývoje epidemiologické situace budou postupně uvolňovány možnosti vstupu cizinců ze třetích zemí na území České republiky. Podrobnější informace týkající se pobytu cizinců ze třetích zemí naleznete na stránce Informace k řešení pobytových záležitostí cizinců na území ČR po skončení nouzového stavu.

K obnově vízové agendy a přijímání veřejnosti dochází za nadále pokračujícího celosvětového výskytu onemocnění COVID-19.

Žádáme žadatele o důsledné dodržování hygienických opatření při návštěvě konzulátu. Na všech konzulátech se vyžaduje dezinfekce rukou, použití roušky a zachování rozestupu alespoň 2 metry. Je omezen počet osob, které mohou v daný moment pobývat ve vnitřních prostorách konzulátu.

Zároveň žádáme o pochopení, že objem žádostí, který lze při dodržování protiepidemiologických postupů přijmout a vyřídit, nemůže nikterak dosahovat objemu běžného před nouzovým stavem.

Snahou Ministerstva zahraničních věcí je znovu umožnit příjezd těm cizincům, kteří k cestám a pobytu v ČR potřebují vízum. Zároveň ovšem uprostřed pokračující pandemie nebude možné vyjít vstříc všem žadatelům, kteří by o podání žádosti měli zájem.

Žádosti o víza a povolení k pobytu jsou nadále přijímány v omezeném rozsahupřehled naleznete v tomto článku v bodě III. Rozsah vízových služeb, které bude možné na konzulátech poskytovat, je dán aktuálním Ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví ze dne 17. července 2020.

Žadatelé o schengenská víza a dlouhodobá víza a povolení k pobytu za účelem ekonomické nebo vzdělávací činnosti mají povinnost předložit při podání žádosti doklad o splnění požadavků proti zavlečení infekčního onemocnění: Confirmation of an entity receiving in the territory of the Czech Republic a third country citizen for the purpose of economic activity or educational activity (CZ / EN) (docx, 136 kB)

Konzultace a sjednání termínu schůzky výlučně e-mailem: visa_brussels@mzv.cz

Více informací na anglické verzi stránek