česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Brusel
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Provoz konzulárního úseku v době COVID-19 (změny k 25. 5.)

Konzulární úsek Velvyslanectví České republiky je v pracovní době občanům po celou dobu vyhlášení stavu nouze za účelem konzultací nepřerušeně plně k dispozici na emailu consulary_brussels@mzv.cz a tel. linkách +32 2 641 89 41 či +32 2 641 89 42. Postupné obnovení běžného provozu konzulárních služeb bude zahájeno 25. května 2020, a to při zachování místních hygienických norem a výhradně na předem sjednaný termín.

Běžné konzultace během pracovní doby i nadále poskytujeme na výše uvedených kontaktech.

Mimo pracovní dobu velvyslanectví nás můžete kontaktovat na nouzové lince +32 477 257 104. Linka je k dispozici 24/7 a je určena výhradně občanům ČR v nouzi, ve zcela bezodkladných situacích či ohrožení zdraví a života. V ostatních případech nás, prosím, kontaktujte v pracovní době.

Schůzku je potřeba dojednat předem e-mailem (consulary_brussels@mzv.cz). Termíny budou z důvodu transparentnosti stanoveny na základě pořadí příchozích e-mailů. Telefonické dojednávání termínů nebude dočasně možné.

Žádáme klienty, aby dodržovali pravidlo přítomnosti max. 1 osoby v čekárně, s výjimkou doprovodu nezletilého dítěte nebo handicapovaného člověka a v případach, kdy např. manželé společně podepisují dokument.

V zájmu obou stran prosíme o důsledné nošení roušky, dezinfekci rukou a dochvilnost, aby bylo zabráněno přímému kontaktu mezi klienty. Počet termínů bude tomuto systému přizpůsobený.

PŘIJÍMÁNY JSOU NOVĚ POUZE PLATBY KARTOU!

Doporučujeme klientům, aby k cestě na velvyslanectví využívali soukromá vozidla a omezili využívání hromadné dopravy.

Za účelem omezení příjmu listinných dokumentů prosíme, aby byla tam, kde to je možné, upřednostněna elektronická forma komunikace prostřednictvím datové schránky.

Děkujeme za pochopení.

Opatření KO

Opatření KO