česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Volba prezidenta ČR se uskuteční ve dnech 13. a 14. ledna 2023

První kolo volby prezidenta republiky se uskuteční v pátek 13. ledna a v sobotu 14. ledna 2023.  Případné druhé kolo volby prezidenta ČR by se konalo 27. a 28. ledna 2023. 
 
 

V případě, že hodláte volit na našem zastupitelském úřadu, je potřeba být zapsán ve zvláštním seznamu voličů nebo můžete volit na voličský průkaz.

ZÁPIS DO ZVLÁŠTNÍHO SEZNAMU VOLIČŮ

Při dlouhodobém pobytu v zahraničí lze požádat o zápis do zvláštního seznamu voličů vedeného naším zastupitelským úřadem. Podrobnou informaci o zápisu do zvláštního seznamu voličů naleznete zde.

Žádost musí být doručena nebo předána zastupitelskému úřadu nejpozději 40 dnů přede dnem voleb, tj. do 04.12.2022.

VOLIČSKÝ PRŮKAZ

V případě krátkodobého pobytu v zahraničí je vhodnější volit na voličský průkaz. Voličský průkaz Vám vydá obecní úřad v místě Vašeho trvalého pobytu v ČR, v jehož stálém seznamu voličů jste zapsán/a. Informaci, jak zažádat o voličský průkaz naleznete zde.

O vydání voličského průkazu lze požádat písemným podáním doručeným nejpozději 7 dnů přede dnem voleb (tj. do 06.01.2023), nebo osobně nejpozději 2 dny přede dnem voleb (tj. do 11.01.2023). Obecní úřad voličský průkaz vydá nejdříve 15 dnů přede dnem voleb (tj. 29.12.2022).

V případě, že jste veden/a ve zvláštním seznamu voličů a hodláte volit jinde, je potřeba zažádat o vyškrtnutí ze zvláštního seznamu voličů nebo můžete na zastupitelském úřadu požádat o voličský průkaz.

VYŠKRTNUTÍ ZE ZVLÁŠTNÍHO SEZNAMU VOLIČŮ

Jste-li veden/a ve zvláštním seznamu voličů u našeho velvyslanectví a nehodláte-li zde již volit, můžete požádat o vyškrtnutí ze seznamu voličů a volit v ČR nebo na jiném zastupitelském úřadě ČR. Podrobnou informaci jak postupovat naleznete zde.

Vyškrtnutí lze provést nejpozději 2 dny před prvním dnem voleb, tj. nejpozději 11.01.2023. O vyškrtnutí Vám vydáme potvrzení, které je nutno odevzdat buď před volbami obecnímu úřadu, v jehož územním obvodu máte trvalý pobyt, nebo v den voleb okrskové volební komisi, případně jinému zastupitelskému úřadu ČR v zahraničí v případě zápisu do zvláštního seznamu voličů.

VOLIČSKÝ PRŮKAZ

Jste-li veden/a ve zvláštním seznamu voličů u našeho velvyslanectví a hodláte volit mimo územní obvod zdejšího zastupitelského úřadu, můžete požádat o vydání voličského průkazu. Informaci naleznete zde.

O vydání voličského průkazu lze požádat písemným podáním doručeným nejpozději 7 dnů přede dnem voleb (tj. do 06.01.2023), nebo osobně nejpozději 2 dny před prvním dnem voleb (tj. 11.01.2023).

Voličský průkaz můžeme předat nejdříve 15 dnů před prvním dnem voleb (tj. 29.12.2022).