česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Tempus Fugit: Pro život kostelů Broumovska

3. prosince 2014 se v kostele Sacré-Coeur v Bruselu konala vernisáž výstavy z cyklu „Tempus Fugit: Pro život kostelů Broumovska“.

Výstavu pořádalo Stálé zastoupení Královéhradeckého a Jihočeského kraje při EU ve spolupráci s Římskokatolickou farností Broumov, sdružením Omnium a Slovenskou katolickou misií v Bruselu. Záštitu převzali velvyslanec ČR v Bruselu J. Kurfürst a poslanec EP Tomáš Zdechovský za pořadatele výstavy L. Franc, hejtman Královéhradeckého kraje.
 

Na vernisáži výstavy Jaroslav Kurfürst uvedl: „Považuji za velmi záslužné, že tato výstava o architektonicky unikátních barokních kostelech, které se nacházejí v jednom z nejkrásnějších koutů naší země, může být vystavena zde v Bruselu. Snad i to přispěje k nalezení zdrojů na jejich postupnou rekonstrukci.“

„Broumovské kostely neopakovatelným způsobem přibližují dobu z přelomu 17. a 18. století. Jejich výstavba byla zprostředkována těmi nejlepšími architekty své doby a byla by nesmírná škoda a velká ostuda, kdybychom tyto stavby nechali svému osudu,“ pronesl europoslanec Tomáš Zdechovský k zúčastněným. Celá akce je charitativní záležitostí a slouží k upozornění na problém chátrajících kostelů a k získání financí na jejich opravu.