česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Evropský týden sportu

Kdy: 07.09.2015 - 11.09.2015

Evropský týden sportu je iniciativou Evropské komise, která má za cíl „rozhýbat“ Evropany. Jeho první ročník proběhne v týdnu od 7. září jak v Bruselu, tak ve všech Členských státech EU. V České republice je národním koordinátorem ETS Český olympijský výbor a celý projekt je je součástí celonárodní kampaně Česko sportuje.

Český olympijský výbor, jako koordinátor ETS v ČR, již spustil webové stránky a pilně pracuje na přípravě hlavních aktivit pro ČR, jimiž je finále celoroční školské soutěže „Odznak všestrannosti olympijských vítězů“ a účast na veletrzích Sporťáček, se stánkem analýzy sportovních předpokladů.


Brusel – European Sport Village
 
Od pondělí 7. září do soboty 11. září bude na Mont des Arts a v Kongresového centra Squere probíhat řada sportovních a sportovně-propagačních aktivit, které budou součástí European Sport Village – Evropské sportovní vesničky.

Program:

- V pondělí bude Vesnička inaugurována v přítomnosti Eurokomisaře Navracsicse a dalších vrcholných politiků a ambasadorů Evropského týdne sportu.

- Ve středu 9. září se v kongresovém centru bude konat tzv. Flagship event, kterého se zúčastní vrcholní zastupitelé EU a sportovních organizací.  Součástí této akce bude také udílení takzvaných #BEACTIVE ocenění, na které byly nominovány osobnosti a projekty  z členských zemí (národními koordinátory EWoS), které se zasadily o propagaci pohybové aktivity a sportu a jeho role při “zvyšování tolerance a otevřené společnosti” (hlavní téma akce). ČOV nominoval projekt Sokolské Brno a jako osobnost jednu paní účitelku z Ústeckého kraje, která byla jednou z nejaktivnějších kantorek v rámci dlouhodobého projektu ČOV Sazka olympijský víceboj.

- Sportovní aktivity budou probíhat celý týden a budou přístupné široké veřejnosti. Můžete se těšit například na lezeckou stěnu, basketbal 3na3, fotbalové hřiště, jízdu na koních atd.

Stánek Czech Sport Nation (Česko sportuje)
ČOV ve spolupráci s mnohými českými aktéry v Bruselu - Hl.m.Praha, Olomoucký kraj, Kraj Vysočina, Jihočeský kraj, Královehradecký kraj, Jihomoravský kraj a Czechtourism (tímto bych Vám ještě jednou chtěla poděkovat) -  představí místní veřejnosti Českou republiku jako sportovní národ. Propagační stánek bude umístěn v atriu kongresového centra a kromě nás své projekty a iniciativy bude prezentovat zhruba dalších 12 zemí či organizací.

Více informací o ETS naleznete také na stránkách Evropské komise a Česko sportuje.