česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Václav Havel a jeho odkaz pro současnost

České centrum Brusel a velvyslanectví České republiky v Bruselu spolu s Bozar Agora, pozvali do belgické metropole ředitele knihovny Václava Havla Michaela Žantovského, aby v Bruselu diskutoval především  o odkazu Václava Havla a také o své biografické knize "Havel a Life".

Diskuse byly navázány na 79. výročí narození Václava Havla, 5. října 2015 a byly svým způsobem vzpomínkou na Havla jako statečného bojovníka proti totalitnímu režimu, uznávaného spisovatele a myslitele, prvního českého prezidenta s obrovským morálním kreditem, velmi milého člověka a v podání Michaela Žantovského také přítele. 

Hlavní diskuse v Bozar, kterou moderoval belgický spisovatel a profesor politologie Peter Vermeersch, přilákala především belgické a mezinárodní publikum. Další besedy proběhly na Universitě v Lovani a dále v Centru českých studií na Université Libre de Bruxelles. Jedním z významných diskusních témat byl odkaz Václava Havla pro dnešní složitý svět. Michael Žantovský vyzvedl především Havlův apel na individuální občanskou zodpovědnost a angažovanost. Michael Žantovský také představil bohaté aktivity knihovny vč. nových projektů jako např. každodenní tweet citátů z Václava Havla. Během programu se v Bruselu sešel se zajímavými partnery vč. např. Hermana van Rompuye.

celá fotogalerie

Václav Havel a jeho odkaz pro současnost pohledem Michaela Žantovského

 

Václav Havel a jeho odkaz pro současnost pohledem Michaela Žantovského

 

Václav Havel a jeho odkaz pro současnost pohledem Michaela Žantovského