česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Belgická premiéra filmu Nickyho rodina

Velvyslanectví České republiky v Belgii a Velvyslanectví Slovenské republiky v Belgii ve spolupráci s Českým centrem v Bruselu uspořádali projekci výjimečného snímku režiséra Matěje Mináče Nickyho rodina.

Tento zčásti dokumentární a zčásti hraný film se věnuje osobnosti sira Nicolase Wintona a osudech československých židovských dětí, které zachránil v předvečer druhé světové války.
Film o Nicholasi Wintonovi a jeho pozitivním poselství, které se šíří světem, přináší divákům dosud nezveřejněná fakta, svědectví a osudy nově objevených "Wintonových dětí". Tímto filmem Matěj Mináč zároveň uzavírá svůj cyklus Wintonovských filmů: Všichni moji blízcí (1999), Síla lidskosti - Nicholas Winton (2002) a Nickyho rodina (2011).

Belgická premiéra byla promítána v úterý 9. února za přítomnosti režiséra a producenta v Cinéma Aventure v Bruselu, které bylo obsazeno do posledního místa.

Projekce se konala pod záštitou J. E. Jaroslava Kurfürsta, velvyslance ČR v Belgii, a J. E. Stanislava Valla, velvyslance SR v Belgii, ve spolupráci s Českým centrem Brusel. Po projekci proběhla poutavá debata s režisérem filmu Matějem Mináčem a producentem Patrikem Paššem následovaná číší vína ve foyer kina.

Článek o belgické premiéře ve slovenském tisku

Více o filmu

Belgická premiéra filmu Nickyho rodina

 

Belgická premiéra filmu Nickyho rodina

 

Belgická premiéra filmu Nickyho rodina

 

Belgická premiéra filmu Nickyho rodina