česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Juniorfest na cestách opět v Bruselu

Plzeňský Kraj V Bruselu srdečně zve na další ročník MFF Juniorfest v Bruselu, který se uskuteční ve dnech 9.12.2016 - 11.12.2016, jako vždy v Plzeňském domě v Bruselu, Place de Jamblinne de Meux 31, Brusel - Schaerbeek.

Letos je pro Vás připraveno:

pátek, 9.12.2016 od 18:00 hod.

Řachanda, režie: Marta Ferencová, délka 104 min., české znění

Pohádka o rozmazlené princezně a dvou kamarádech, kteří se neživí vždycky úplně poctivě. Až když se trojice ocitne shodou okolností v kouzelném Černém lese, kde žijí podivné lesní bytosti, naučí se od nich to, co je nedokázali do té doby naučit sami lidé - že tak, jak se chováme k ostatním, tak se pak oni chovají k nám. Neboli že co dáváš, to se ti vrátí. Ale co by to bylo za příběh, kdyby kromě ponaučení, zábavy a milých postav chyběla láska? A tak se stane, že kromě toho, že se princezna Markétka napraví, se také zamiluje do obyčejného Matěje...

sobota, 10.12.2016 od 17:00 hod.

Korunní princ, režie: Karel Janák, délka 92 min. , české znění

Kdesi v Zapovězeném lese žije zlý čaroděj Kruciatus. Ten se před sto lety pokusil zničit království, kterému dnes vládne král Alexandr, jenž má dva syny – následníka trůnu Jana a mladšího prince Karla. Karel se však nechce s rolí druhého v pořadí za žádnou cenu smířit. S pomocí svého sluhy Pakosty (Pavel Kříž) se na hradě vloupá do zakázané komnaty, získá kouzelné rekvizity, které tu po zlém čaroději zůstaly, a hodlá svého bratra zničit. Princ Jan tak vypije kouzelný lektvar, který mu jeho povedený bratr naservíruje, a ten mu vmžiku vymaže paměť. Jan se poté bezhlavě vydává na cestu do Zapovězeného lesa, ve kterém každý, kdo tam kdy vkročil, beze stopy zmizel. Od tohoto okamžiku se začíná odvíjet řetězec dramatických, ale především často komických situací.

Po promítání filmu proběhne debata s hercem Pavlem Křížem, který do našeho povědomí vstoupil především díky hlavní roli ve filmové sérii Básníků.

 

Neděle, 11.12.2016 od 16:00 hod.

Svatojánský věneček, režie: Jiří Strach, délka 97 min., české znění

Sňatek princezny Verunky má zachránit království zchudlé kvůli bláznivým nápadům svého panovníka. A nápadníků má hned několik! Básník Alexandr Alexandrovič, ze kterého by i Puškin bledl závistí, dvouhlavý baron, vojevůdce a hudební skladatel v jednom Wajsman, tajemný Markýz, vládnoucí kouzlem své matky, panovnice smrti Morany a podivínský vynálezce sir Klevr. Může být Ondra, kluk toužící po tom stát se plavcem na divoké vodě, jejich důstojným soupeřem?

 

Vstupné ke volné, ale z kapacitních důvodů zdvořile žádáme zájemce o nahlášení účasti na adresu: zbynek.prokop@pilsenregion.eu