česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

RHoK honours Oldřich Kulhánek

Belgická RHoK - Academie uspořádala ve čtvrtek 6. 10. vernisáž výstavy k poctě českého malíře, grafika, ilustrátora, scénografa a pedagoga Oldřicha Kulhánka, který před třemi lety opustil umělecký svět.

Po Praze a Antverpách je to tentokrát Brusel, kde se pod titulem R.h.O.K. – RHoK honours Oldřich Kulhánek představuje speciální série originálních grafických děl studentů akademie, kteří každý po svém a v různých technikách, Oldřichu Kulhánkovi skládají poctu.

Díla studentů R.Ho.K. Academy jsou vystavena spolu s díly českých i belgických umělců, kteří se s Kulhánkem přátelili. Mezi vystavenými je Jiří Brázda, Hugo Besard, Walter Brems, Vladimír Gažovič, Ingrid Ledent, Marina Richter, Vladimír Suchánek, Chris Verheyen.

Myšlenka uskutečnit tuto výstavu vznikla v návaznosti na vztah mezi Belgií a Českou republikou, který byl nastaven předchozí uměleckou spoluprací Oldřicha Kulhánka a Rudolfa Broulíma.

Výstavu je možné navštívit každý všední den od 10-17 do 28. 10. (VGC Huis van de Raad - Lombardstraat 67, 1000 Brussel).

 

RHoK honours Oldřich Kulhánek

Foto: Velvyslanec ČR v Belgii Jaroslav Kurfürst s Rudolfem Broulímem, který žije od roku 1980 v Belgii, více než 40 let se zabývá litografií a s grafikem Oldřichem Kulhánkem úzce spolupracoval.