česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zátopek Revival – přidejte se!

„Když nemůžeš, tak přidej!“ (Emil Zátopek). A pokud můžete, přidejte se k podpoře české štafety – přijďte běhat nebo fandit! České centrum spolu s velvyslanectvím České republiky v Bruselu a Českým olympijským výborem Vás srdečně zvou na běžecký závod „Zátopek Revival“. Závod se bude konat u příležitosti oslav 10. narozenin belgického časopisu pro běžce Zatopek Magazine dne 17. ledna 2017 od 18:30 hodin na Stade Trois Tilleuls.

Hlavní částí oslavy výročí bude zopakování světového rekordu Emila Zátopka na 10 km zaběhnutý za 28:54 v Bruselu před více než 60 lety. Účastnit se můžete jako hosté nebo jako běžci české štafety. Český tým vedený velvyslancem Jaroslavem Kurfürstem by měl mít 25 členů vč. českých sportovců. Rychlost, v jaké Emil Zátopek pokořil světový rekord, bude udávat pamětník, který se závodu v roce 1954 společně se Zátopkem účastnil – ten však tentokrát pojede na motorovém kole :-). Cílem je rekord alespoň formou štafety zopakovat.

Hledáme české sportovní nadšence, kteří žijí v Bruselu a troufají si uběhnout 1 okruh – tzn. 400 m přibližně za 1 minutu a 10 sekund.

Po závodě bude možné zhlédnout výstavu k novému českému komiksu 'Zátopek ... když nemůžeš, tak přidej!'

Běžci a fandové – kontaktujte nás co nejdříve na: kotkova@czech.cz (deadline 10. ledna 2017).

Kdy: 17. ledna 2017 od 18:30 hodin (začátek závodu v 19:30)

Kde: Stade Trois Tilleuls, Avenue Léopold Wiener 60, 1170 Watermael-Boitsfort

zatopek