česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká účast na mezinárodní soutěži THEMIS

Ve dnech 15. -18. května 2017 se v Bruselu konalo semifinále mezinárodní soutěže THEMIS. Tato velmi uznávaná soutěž je určená justičním či právním čekatelům (případně asistentům), jejímž cílem je spojit dohromady budoucí soudce a státní zástupce a zdůraznit evropský rozměr jejich budoucí profese.

Semifinále mezinárodní soutěže se účastnil kromě dalších i český tým, složený z brněnských reprezentantů, kteří se v rámci tohoto týdne zabývali otázkami z Evropského rodinného práva. Českou republiku reprezentovaly: Mgr. Michaela Janočková, PhD., Mgr. Denisa Ulehlová a Mgr. Nikola Vavříčková. Zástupkyně České republiky obhajovaly téma Právo dítěte být slyšeno a jeho vliv na soudní rozhodnutí v rodinněprávních věcech. Český tým byl doprovázen jejich mentorkou, kterou byla Mgr. Kristýna Hánělová, účastnice loňského ročníku soutěže v Lisabonu.

Semifinálová kola soutěže se uskutečnily v Sofii a Bruselu dále proběhnou ve Vilniusu a Budapešti. Vítězové jednotlivých kol postoupí do Grand finále právnické soutěže, které se bude konat 13. – 18. listopadu 2017 v rumunské Bukurešti.

Autorka článku: Veronika Svobodová, stážistka