česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Dáša Kneřová, Velvyslanectví ČR v Bruselu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Czech Fashion & Design Weekend 2017 v Bruselu

Během víkendu 17. – 19. listopadu 2017  se v Plzeňském domě v Bruselu uskutečnil již 6. ročník oblíbené prezentace mladých českých designérů "Czech Fashion & Design Weekend".

Originální setkání designérů, které je velmi oblíbené mezi českou komunitou v Belgii, ale začíná být známé i belgické a mezinárodní bruselské veřejnosti, pořádají tradičně Zastoupení Jihomoravského kraje v Bruselu, Zastoupení Plzeňského kraje v Bruselu a České centrum Brusel za podpory Velvyslanectví ČR v Bruselu.

Akci zahájila v pátek 17. listopadu ředitelka Českého centra Brusel Jitka Pánek Jurková. Za Velvyslanectví ČR přivítala v Bruselu designéry Tamara Katuščák, Chargé d´Affaires, a.i., a Eliška Buzková, zástupkyně Jihomoravského kraje při EU.

Fotogalerie z akce

 

Prezentované značky:

TEABAG

Koncept spojující příjemné s užitečným. Autorka Pavla Zimmermanová nerada plýtvá materiálem, proto tvoří své produkty z neupotřebených kvalitních čalounických materiálů tak, aby využila „zbytky beze zbytku“. V Bruselu představí kolekci kabelek inspirovaných čajovým sáčkem, která vznikla ve spolupráci s designérkou Evou Chmelovou.

JJ

Jaroslava Jindráková a její autorská značka JJ v Bruselu představí ženskou módu, při jejíž tvorbě se Jaroslava inspirovala lehkostí elegancí japonského stylu, který se charakteristicky prolíná v každém kousku podzimní kolekce. Kromě návrhů oblečení se autorka věnuje i tvorbě svých látek inspirovaných malířkou Lu Jindrák Skřivánkovou.

LESITO

Stánek Lesito bez pochyby rozsvítí očka menším návštěvníkům. Chuť ručně vyrábět chytré, kreativní a originální hračky motivovala autorku Barboru Pallovou k vytvoření kolekce plyšových lesních zvířátek s vlastním příběhem. Hračky doprovází dobrodružství z magického světa a děti s nimi tak mohou rozvíjet svou představivost. Kromě plyšových zvířátek Barbora vytvořila i látkové knihy a hrací kostky, brože a jiné malé látkové dekorace.

REPARÁDA

Značka, jejíž název, složený ze dvou slov – paráda a předpona re jako retro, recyklace a anglické repair - opravit, definuje základní myšlenku tohoto projektu, za kterým stojí autorka Kateřina Říhová, která věří, že není nad poctivou ruční práci a šaty šité s láskou a důrazem na každý detail. Koncept značky se míjí s hodnotami současného mainstreamového módního průmyslu a naopak podporuje originalitu a jedinečnost. Nabízí svým zákaznicím kousky s citem a příběhem.

ADÉLA PEČLOVÁ

Designérka Adéla se nechává inspirovat architekturou, kterou studuje v Praze, a využívá materiály používanými právě v tomto oboru. Její minimalistické šperky jsou typické svou jednoduchou geometrickou linií a unikátní, elegantní kombinací skla, hliníku, magnetů a polymeru.

SKOBA

Výrobci diářů, zápisníků a skicáků nám přivezou své produkty vyráběné ručně a výhradně z recyklovaných materiálů a ekologického papíru. Každý kousek vyrobený v této knihařské dílně sídlící v Praze na Žižkové je vyráběn s důrazem na perfektní řemeslné provedení ekologicky šetrnými výrobními postupy.

LA FEMME MIMI

Výjimečné šaty pojící dohromady eleganci, pohodlnost a rafinovanou formu k vyzdvihnutí a podtržení ženského půvabu. Autorka představila svou premiérovou kolekci, na které pracovala 3 předchozí roky v roce 2008 a v současné době šije bezezbytkově své vlastní návrhy, na které vybírá nejlepší materiály.

YO SOY

Designérka Petra využívá neotřelých materiálů, jako např. plastickou fóli, dřevěnou dýhu nebo lano, hraje si s (a)symetrickými tvary a vytváří tak nezaměnitelné šperky a doplňky.

RETROMETRO

Autor neziskového projektu Jiří Sikora je vášnivým amatérským kuchařem a pekařem. Vaří a peče pro potěšení svých strávníků a tak jako předchozí rok věnuje výtěžek z prodeje svých dortů dětem ze Stacionáře v Ústí nad Orlicí.