česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Zemlinsky Quartet
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pozvánka na tradiční vánoční koncert

Dovolujeme si Vás v předvánočním čase pozvat na tradiční český vánoční koncert, který jsme pro Vás připravili spolu se Zastoupením hl. m. Prahy při EU a Českým centrem v Bruselu.

Každoroční vánoční koncert letos v Bruselu představí jeden z nejlepších příkladů vynikající tradice české kvartetní školy – Zemlinského kvarteto. Skladby Josefa Myslivečka, Leoše Janáčka a Antonína Dořáka pro smyčcový kvartet zazní v kostele Notre-Dame du Sablon 12. prosince. Jste srdečně zváni!

Zemlinského kvarteto již od svého založení v roce 1994 sklízí hojné mezinárodní úspěchy: zvítězilo na mezinárodní soutěži smyčcových kvartet v Bordeaux (2010), je laureátem Pražského jara a mezinárodních soutěží smyčcových kvartet v kanadském Banffu a v Londýně, kde zároveň získalo Cenu publika.

Kvarteto vystoupilo v rámci svých turné již na čtyřech kontinentech. Jeho repertoár zahrnuje více než 200 děl předních českých i světových skladatelů. Jejich nahrávky s Dvořákovou ranou kvartetní tvorbou získaly prestižní francouzské ocenění „Diapason d´Or“. Soubor také vytvořil množství nahrávek pro Český rozhlas. V sezóně 2016/17 bylo Zemlinského kvarteto rezidenčním souborem Českého spolku pro komorní hudbu, díky čemuž opakovaně koncertovalo v pražském Rudolfinu.

Složení:

František Souček, Petr Střížek – housle

Petr Holman – viola

Vladimír Fortin – violoncello

 

Program koncertu: 

Josef Mysliveček:            Smyčcový kvartet č. 22 G dur

Leoš Janáček:                   Smyčcový kvartet Z Mládí

Antonín Dvořák:              Smyčcový kvartet F dur Op. 96 „Americký“

 

Registraci, prosím, proveďte do 8. prosince na ccbrussels@czech.cz.