česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Jana Gyüreová
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace českých univerzit na International Day v Antverpách

Ve čtvrtek 26. října 2017 Velvyslanectví ČR prezentovalo české vysoké školy na tradičním International Day“ na Univerzitě v Antverpách.

Zahraniční oddělení Univerzity v Antverpách pořádá pro své studenty tradičně informační den o možných výjezdech do zahraničí v rámci univerzitního programu. Během „International Day“ se mají studenti možnost seznámit s různými typy zahraničních škol, výměnnými studijními pobyty, letními školami, zahraničními stipendii, absolventskými stážemi atd.

International Day v Antverpách se zúčastnilo na 500 studentů zajímajících se o studium v zahraničí. Velvyslanectví ČR při této příležitosti představilo zájemcům z řad belgických studentů následující vysoké školy: Česká zemědělská univerzita v Praze, České vysoké učení technické v Praze, Karlova univerzita, Masarykova univerzita, Technická univerzita v Liberci, Univerzita Pardubice, Vysoká škola báňská v Ostravě, Vysoká škola ekonomická v Praze a Západočeská univerzita. Na dotazy ohledně studia v ČR odpovídali nejen zástupci velvyslanectví, ale také čeští studenti, kteří aktuálně navštěvují belgické vysoké školy, a taktéž belgičtí studenti, kteří strávili několik měsíců svého studijního pobytu právě v ČR. Zájemci o studium v České republice tak obdrželi kompletní informace o českém vysokoškolském systému, formě vedení přednášek a seminářů, kreditovém systému, ale také o dalších aktivitách spojených se studiem a studentským životem v Česku.

Studentům byly dále k dispozici informační materiály jednotlivých českých vysokých škol, brožury Czech Tourism a mapy jednotlivých univerzitních měst Use-It. Informační materiály Study in the Czech Republic poskytl Dům zahraniční spolupráce a k interaktivnímu propojení při této akci významně přispělo také video o studiu v České republice českého reportéra, kameramana, dokumentaristy a režiséra Janka Rubeše. Velvyslanectví ČR v Bruselu si tímto dovoluje poděkovat všem výše uvedeným za poskytnutí informačních a propagačních materiálů, které přispěly ke kvalitní prezentaci České republiky jako atraktivní destinace pro studium.

Autor článku a fotografií: Jana Gyüreová, stážistka ZÚ Brusel

Prezentace českých univerzit na International Day Univerzity v Antverpách

 

Prezentace českých univerzit na International Day Univerzity v Antverpách