česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: CZELO
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Science Café s Janem Konvalinkou

Česká styčná kancelář pro vědu, vývoj a inovace uspořádala spolu s Českým centrem v Bruselu, Velvyslanectvím ČR v Bruselu, Zastoupením Jihomoravského a Plzeňského kraje v Bruselu 28. června 2017 v Plzeňském domě v pořadí již šesté Science Café.

Science café je neformální debata se zajímavým výzkumníkem působícím v České republice, který před mezinárodním publikem složeným ze zástupců evropských institucí, vč. tvůrců vědní politiky a vědeckých nadšenců, hovoří nejen o svém výzkumu a stavu dané problematiky obecně, ale také např. o podmínkách výzkumné práce na pracovištích
v České republice.

Tentokrát byl hostem biochemik Jan Konvalinka, který se podílel se na vývoji prvních inhibitorů HIV proteázy a v současné době se zabývá vývojem virové rezistence. doc. RNDr. Jan Konvalinka, CSc. zastává funkci prorektora pro výzkum na Univerzitě Karlově v Praze a vede výzkumnou skupinu na Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR. Je autorem více než 90 původních vědeckých prací v mezinárodních časopisech. Za svou vědeckou činnost získal řadu ocenění. Je členem Učené společnosti České republiky.

Science café se konalo pod záštitou J. E. Jaroslava Kurfürsta, velvyslance ČR v Belgii a Ústavem organické chemie a biochemie AV ČR.

Science Café s Janem Konvalinkou