česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Filip De Smet
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Lobkowicz Trio na tradičním vánočním koncertě v Bruselu

Velvyslanectví České republiky v Belgickém království spolu se Zastoupením hlavního města Prahy při EU a Českým centrem v Bruselu uspořádalo 10. prosince 2018 tradiční vánoční koncert v kostele Notre Dame du Sablon. Pozvání k účinkování přijalo prvotřídní Lobkowicz trio, které do gotického kostela přilákalo na 600 posluchačů, mezi nimiž nechyběli velvyslanci, diplomaté, čeští krajané ani belgičtí partneři.

Hosty svátečního večera přivítal velvyslanec ČR v Bruselu Jaroslav Kurfürst, který kromě vánočního a novoročního přání využil této příležitosti k symbolickému ohlédnutí se za svou završující se čtyřletou misí v Belgickém království a ve své úvodní řeči poděkoval přítomným za podporu, spolupráci a přátelství.

Následně pozval na pódium Lobkowicz Trio, které tvoří uznávání sólisté a komorní hráči Lukáš Klánský (klavír), Jan Mráček (housle) a Ivan Vokáč (violoncello). Tento komorní soubor přenesl na posluchače požitek ze hry a současně zprostředkoval mladistvé a precizní provedení těch nejkrásnějších děl české triové literatury. Zazněla Elegie "pod dojmem Zeyerova Vyšehradu" Josefa Suka, Trio d-moll Bohuslava Martinů a trio e-moll známé pod názvem "Dumky" Antonína Dvořáka. Výkonům umělců aplaudoval zcela zaplněný gotický kostel. Interpreti se publiku poděkovali ještě koledou Tichá noc, která spolu s vůní svařeného vína navodila ve všech přítomných příjemnou vánoční atmosféru.

Autor článku: David Broul, stážista Velvyslanectví ČR v Bruselu

přílohy

Program koncertu 789 KB PDF (Acrobat dokument) 11.12.2018

Galerie


Lobkowicz trio