česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Česká Inspirace
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Strom svobody českých a slovenských dětí v Bruselu

Při příležitosti letošních stých narozenin Československa zorganizoval krajanský spolek Česká inspirace vysazení Stromu svobody českých a slovenských dětí u Parku Roodebeek v Bruselu. Událost se uskutečnila v sobotu 24. listopadu 2018.

Vysazen byl potomek památné lípy srdčité z Kamenné Horky u České Lípy, kterého vypěstovala a do Bruselu věnovala Dendrologická zahrada v Průhonicích. Stromek je nyní asi dva roky starý a zhruba dva metry vysoký a dostal přezdívku "Bruslipka". Děti stromku zazpívaly i zahrály pohádku O jedné ochočené lišce a jedné české lipce v Bruselu.

Akce byla inspirována díky iniciativě pana Laca Mika, který zorganizoval sázení Stromu svobody 15. října 2018 v tervurenském arboretu. Za všestrannou pomoc se získáním stromu a pamětní tabulky, za cenné odborné i praktické rady patří poděkování Nadaci Partnerství a hlavně jejímu bruselskému spolupracovníkovi Josefu Jarému.

I my věříme, že "Bruslipka" českých a slovenských dětí v Bruselu bude díky svým malým i větším sudičkám dobře prospívat a vyroste s nimi a pod jejich dohledem do krásy.

Místo vysazení