česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Martin Šojdr
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká mše vánoční v Bruselu

V době adventu pořádá krajanský spolek Česká inspirace každoročně tradiční koncert s Českou mší vánoční Jakuba Jana Ryby. Letošní koncert v kostele sv. Petra ve Woluwe-Saint-Pierre se uskutečnil 14. prosince.

Česká mše vánoční patří k neodmyslitelným symbolům českých Vánoc a proto i náš krajanský spolek Česká inspirace zavedl tuto tradici v Bruselu. Pod taktovkou Radima Dvořáka vystoupil Sbor Brusinky vedený Darinou Krausovou a orchestr Czech Sinfonietta Brussels. Sólistických partů se ujali Cassandra Pape (soprán), Andrea Westerhof Löfflerová (alt), Peter Repka (tenor) a Jörg Schnass (bas).

Sbor letos posílily i významné osobnosti evropská komisařka pro spravedlnost, spotřebitele a rovnost žen a mužů Věra Jourová, stálý představitel ČR při EU, velvyslanec Jakub Dürr, stálý představitel ČR ve výboru COREPER I, velvyslanec Jaroslav Zajíček a Generální tajemník Evropského výboru regionů Petr Blížkovský.

Výtěžek ze vstupného byl věnován obecně prospěšné společnosti Sdílení z Telče, která poskytuje komplexní péči - služby hospicového typu - pro staré a nemohoucí.

Česká mše vánoční v Bruselu