česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: www.manneken-pis.be
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Manneken Pis v trikotu Emila Zátopka

26. prosince 2019 uspořádá belgický časopis o běhání Zatopek Magazine již 10. ročník charitativního běžeckého závodu Manneken-Pis Corrida. Soška Manneken Pis při této příležitosti oblékne trikot české sportovní legendy Emila Zátopka. Slavnostní oblékání dresu proběhne 26. prosince v dopoledních hodinách a běžci vystartují ve 20:15 z Place d'Espagne (Bruxelles)

„Nemůžeš? Přidej!“ – tradiční Zátopkovo motto si můžete opakovat i tento rok při charitativním běhu. Tradiční závod pořádá belgický magazín Zátopek, který byl založen roku 2007 na počest legendárního českého sportovce a jehož založení kvitovala také Dana Zátopková. Zátopek se do povědomí Belgičanů zapsal převážně v souvislosti se závodem, v němž předběhl předního belgického atleta Gastona Reiffa, na počest Zátopkova rekordu zaběhnutého v Belgii uspořádalo v roce 2017  Velvyslanectví ČR v Bruselu spolu s časopisem Zatopek a Českým centrem v Brusel a partnery rekonstrukci „Zátopek run“ na stadionu Trois Tilleuils.

Každoročně se charitativní akce účastní na tři tisíce běžců. Vybrat si přitom mohou buď malý (4 km) nebo velký okruh (8 km). Trasa vede kolem nejznámějším bruselských míst včetně náměstí Grande-Place, Burzy nebo sochy Manneken Pis.