česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Zastoupení Jihomoravského kraje při EU
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Science café s Evou Cudlínovou

27. listopadu 2019 se v Plzeňském domě uskutečnilo poslední Science café roku 2019. Debata s Evou Cudlínovou byla zaměřena na téma bioekonomie.

Eva Cudlínová je uznávanou vědeckou osobností na poli bioekonomie a ekologie a působí coby vedoucí Katedry regionálního managementu Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Ve svém výzkumu se primárně zabývá dopadem ekonomických aktivit na životní prostředí a zkoumá možnosti, jakými lze úspěšně zabránit znečišťování krajiny. V praxi například úzce spolupracuje s českými regionálními partnery na realizaci tzv. chytrých regionů v návaznosti na iniciativu Evropské komise. Její publikační a akademická činnost pokrývá širokou škálu témat interdisciplinárního charakteru. Eva Cudlínová se pravidelně objevuje na odborných panelech a vědeckých konferencích, zároveň se však účastní také přednášek pro širokou veřejnost.

Eva Cudlínová představila v Bruselu současné vědecké poznatky, otázky i výzvy, které se dotýkají ekologie, módy i principu udržitelnosti.

OrganizátořiČeské centrum v Bruselu, CZELO, Kancelář Jihomoravského kraje pro meziregionální spolupráci, Zastoupení Plzeňského kraje v Bruselu, Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, za podpory:  Zastoupení hl. m. Prahy při EU a Velvyslanectví České republiky v Belgii

Science café s Evou Cudlínovou