česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Eva Petráková (ČC)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Češi předali na 700 roušek bruselské čtvrti Ixelles

Dne 12. května předal velvyslanec ČR Pavel Klucký na 700 roušek bruselské čtvrti Ixelles, která je sídlem velvyslanectví, Stálého zastoupení ČR při EU i Českého centra v Bruselu.

K iniciativě Šijeme roušky pro XL, kterou zorganizovalo Velvyslanectví ČR v Bruselu a České centrum Brusel se připojily nejen dvě desítky českých krajanů žijících v Belgii, ale dokonce i několik dobrovolníků z České republiky. Jejich pomoc byla radnicí Ixelles vřele přivítána. Na 700 "českých" roušek bude využito dle aktuální potřeby pro místní zdravotníky, domov seniorů či jinou potřebnou instituci.

„Iniciativa ohledně roušek neměla jen efekt hygienický, chtěli jsme především vyjádřit určitou sounáležitost. Zároveň je to pro nás také způsob, jak zpropagovat českou kreativitu a český design. Spolupracujeme mimo jiné s českou návrhářkou Barborou Procházkovou, která loni v Bruselu uspěla se svou kolekcí k výročí roku 89 a která nám poskytla střih masky,“ říká šéfka Českého centra Jitka Pánek Jurková.

„V České republice se do výroby ochranných pomůcek zapojila celá řada subjektů, od firem a 3D tiskáren až po Národní divadlo. Jsme rádi, že můžeme i v Belgii pomoci tím, v čem Češi vynikají kdykoli a kdekoli: kreativitou a zručností,“ dodává velvyslanec ČR v Bruselu Pavel Klucký.

Dovolujeme si touto cestou poděkovat všem, kdo se zapojili do iniciativy Šijeme roušky pro XL, ale i všem, kteří pomáhají z vlastní iniciativy přímo v místě svého belgického bydliště.

Mediální ohlasy:

LN: Češi v Bruselu šijí designové roušky pro místní

ČeskýRozhlas: Belgie mění názor na roušky. Do šití se dali i čeští dobrovolníci

idnes: Češi v Bruselu se pustili do šití designových roušek, zásobují i místní

ČT: Povinné roušky v Belgii

RTBF: Coronavirus et masques: les Tchèques de Bruxelles vont coudre pour Ixelles

Češi předali na 700 roušek bruselské čtvri Ixelles