česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Dáša Kneřová
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český filmový focus na BRIFF 2020

České centrum v Bruselu ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Bruselu představilo na Bruselském mezinárodním filmovém festivalu BRIFF 2020 výběr českých filmů z posledních dvou let.

V rámci cyklu Český filmový focus se na BRIFF 2020 ve dnech 5.-8. září 2020 představily čtyři filmy spojující originální zápletky, potemnělý humor a skvělé řemeslo.

Nabarvené ptáče je hluboce dramatický příběh zaobírající se bezprostředním vztahem mezi hrůzou a krutostí na jedné straně a nevinností a láskou na straně druhé. O snímek natočený podle stejnojmenného románu Jerzyho Kosińského byl velký zájem. Vyprodané premiéře Nabarveného ptáčete v největším bruselském kinosále Cinema Palace dne 5. září 2020 byl přítomen režisér filmu Václav Marhoul, který vedl s diváky zajímavou debatu o filmu.

BOZAR Open Air uvedl v následujích večerech filmy Všechno bude – road-movie o dilematech dospívání, Domestik – vizuálně působivou metaforu o sobectví středního věku, a Staříky – černou komedii o dvou bývalých politických vězních, kteří se ještě před smrtí rozhodnou srovnat účty se svými komunistickými pronásledovateli.

BRIFF 2020

Focus on Contemporary Czech Cinema

Galerie


Český filmový focus na BRIFF 2020