česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Brusel
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Češi šijí roušky pro bruselskou čtvrť Ixelles

Velvyslanectví ČR v Bruselu, České centrum Brusel a Češi žijící v Bruselu se zapojili do místní iniciativy a pro čtvrť Ixelles, kde sídlí oba úřady právě šijí několik set kusů ochranných roušek. Masky vznikají podle jednoduchého střihu české návrhářky Barbory Procházkové, vytvořeného pro magazín Vogue. Iniciativa byla radnicí Ixelles vřele přivítána.

Velvyslanectví ČR v Bruselu a České centrum Brusel si dovolují přizvat všechny Čechy žijící v Belgii, kteří chtějí pomoci dobré věci, k iniciativě Šijeme roušky pro [XL].

Bruselská čtvrť Ixelles, čti: [XL], kde sídlí oba úřady, je naším druhým domovem, a proto nám její rychlé zotavení leží na srdci. Rozhodli jsme se proto využít pověstnou českou kreativitu a zručnost a společnými silami ušít roušky pro ty, kdo je potřebují.

Přidejte se i Vy a pomozte nám do 10. května vyrobit 300 (nebo více) roušek, které budou využity dle aktuální potřeby pro místní zdravotníky, domov seniorů či jinou potřebnou instituci.

Skvěle padnoucí střih vytvořený pro magazín Vogue nám pro tento účel laskavě poskytla česká návrhářka Barbora Procházková (viz příloha). Barbora Brusel dobře zná – loni na podzim zde spolu s Lenkou Vackovu představila módní kolekci k výročí sametové revoluce RE-VELVET.

Pro toho, kdo by neměl dostatek materiálu doma, dodala látky přímo radnice Ixelles. K předání budou po předchozí domluvě na našem velvyslanectví. Kontakt: petrakova@czech.cz

Hotové roušky můžete doručit na adresu Velvyslanectví (Avenue Adolphe Buyl 154, 1050 Ixelles) poštou, menší množství v obálce můžete zanechat kdykoliv ve stříbrném boxu před vstupem do úřadu (vchod č.154). Větší množství převezmeme po předchozí dohodě. Kontakt: petrakova@czech.cz

Můžete se přidat k naší FB skupině Šijeme roušky pro [XL]

K výrobě je možné využít návod od radnice Ixelles/Ministerstva zdravotnictví BE nebo třeba střih designérky Barbory Procházkové, který vytvořila pro časopis Vogue. Pokud nemáte brzdičky (stahovadla) kterými se šňůry stahují, můžete provléknout i jen dva nezávislé tkalouny/gumičky (jeden přes nosní část, druhý v místě brady) - jen je protáhnout naskrz a zavazovat je za hlavou. Zručné švadlence zabere výroba 1 kusu cca 20 min.


Šijte, sdílejte, raďte, pomáhejte, pište, foťte jak Vám jde práce od ruky – společně to zvládneme! ;-)

Galerie


Šijeme roušky pro [XL].