česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Dáša Kneřová
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slavnostní zahájení MFDF Ozvěny Ji.hlavy 2020 v Bruselu

Ve středu 4. března 2020 se uskutečnilo slavnostní zahájení 8. ročníku mezinárodního filmového festivalu Ozvěny Ji.hlavy. Ústředním tématem letošních Ozvěn je klima, avšak snímky promítané kromě Bruselu také v Antverpách, odrážejí i širší společenská témata. Šestidenní ji.hlavský program nabídne filmový výběr ze třiadvacátého ročníku festivalu, debaty s tvůrci a protagonisty i masterclass.

Zahajovacím snímkem Ozvěn byl vítězný film v kategorii Cena diváka z 23. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava Postiženi muzikou od režiséra Radovana Síbrta. Film s podtitulem Krutý film o radosti ze života vypráví o fungování hudební kapely The Tap Tap, kterou založil před více než dvaceti lety Šimon Ornest jako hudební kroužek Jedličkova ústavu. Přitažlivá energie snímku pramení ve vztazích mezi hudebníky a jejich kapelníkem, hybatelem dění, který svérázně napomáhá společenskému povědomí o lidech s hendikepem.

Záštitu nad akcí převzali Marcel Kolaja, místopředseda Evropského parlamentu, Radka Maxová, europoslankyně, Michaela Šojdrová, europoslankyně, a Pavel Klucký, velvyslanec České republiky v Belgickém království, za podpory kraje Vysočina, Města Jihlavy a Českého centra v Bruselu.

Projekce byla doplněna diskuzí s režisérem Radovanem Síbrtem a kapelníkem The Tap Tap Šimonem Ornestem.

Z důvodu bezpečnostních opatření Evropského parlamentu, které EP přijal 2. března 2020, bylo zahájení přesunuto do kinosálu Taipei Representative Office in the EU and Belgium.

Galerie


Echoes of Ji.hlava 2020