česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Martin Homola
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva českého velvyslance v Lidicích

V pondělí 2. srpna 2021 navštívila Památník Lidice významná delegace z Bruselu v čele s panem velvyslancem Pavlem Kluckým.
 

Dne 2. srpna 2021 přijel na prohlídku Památníku Lidice  velvyslance České republiky v Belgii pan Pavel Klucký v doprovodu Dagmar Strakové, předsedkyně a ředitelky České školy bez hranic v Bruselu, a paní Olgy Schmalzriedové, předsedkyně Českého krajanského spolku "Beseda".

Svou návštěvu zahájili v Růžovém sadu míru a přátelství, kde společně zasadili tři růžové keře odrůdy Mount Shasta bílého zbarvení. Navázali tak na tradici vzniknuvší již v padesátých letech dvacátého století, kdy český krajanský spolek finančně přispěl na poválečnou obnovu Lidic a později na pořízení růžových keřů do původního sadu založeného dr. Barnettem Strossem v roce 1955.


Následovala komentovaná prohlídka pietního území s průvodkyní Památníku Lidice Annou Dostálovou, která zanechala v přítomných hluboký dojem. Po prohlídce historické části Lidic se hosté přesunuli do Lidické galerie, kde zhlédli v doprovodu asistentky kurátorky Vanessy Špačkové a člena odborné poroty Martina Homoly Mezinárodní dětskou výtvarnou výstavu Lidice na téma "Robot". V letošním ročníku získaly ocenění i děti z Belgie, takže se delegace zaměřila i na tato díla. Pan velvyslanec i obě dámy byli z výstavy nadšení a okamžitě začali vymýšlet možné způsoby propagace v Bruselu a celé Belgii.


Na koordinační schůzce s ředitelem Památníku Lidice, zástupkyní ředitele a vedoucí vzdělávacího oddělení Kamilou Varaďovou, byly stanoveny základní okruhy spolupráce, které budou postupně naplňovány. Na vzájemnou spolupráci se těšíme a věříme, že bude mít pozitivní efekt na prezentaci Památníku Lidice v Evropě.

 

Zdroj: oficiální webové stránky Památníku Lidice

Galerie


Lidice ruze