česky  english 

rozšířené vyhledávání
de_panne
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

De Panne 2007

Každoročně ve druhé polovině května se ve vlámském městě De Panne uskutečňuje velká a významná vzpomínková ceremonie k uctění památky československých vojáků padlých v roce 1944 během osvobozování Belgie a obléhání Dunkerque. Ceremonie je každoročně organizována radnicí města společně s velvyslanectvím ČR a SR v Belgii.

Dne 26. května 2007 se ve vlámském městě De Panne v těsné spolupráci s velvyslanectvím ČR v Belgickém království uskutečnila vzpomínková ceremonie k uctění památky československých vojáků padlých v roce 1944 během osvobozování Belgie a obléhání Dunkerque. Ceremonie je každoročně organizována radnicí De Panne společně s velvyslanectvími ČR a Slovenska. Podle tradice, kterou radnice zahájila již v roce 1968 jsou nejdříve položeny květiny na hroby československých vojáků v De Panne. Poté klade průvod květiny na vojenském hřbitově v Adinkerke a k památníku padlých belgických občanů v obou světových válkách. Na radnici v Adinkerke je posléze nabídnuta " číše vína" dávaná českým a slovenským velvyslanectvím. Vzpomínkové akce byli letos přítomni rovněž čeští veteráni, kteří se zúčastnili vylodění v Dunkerque.

Fotodokumentace ze vzpomínkové ceremonie:

De Panne 25

Místní školáci po položení bílých růží na hroby československých vojáků padlých u Dunkerque.

De Panne 23

Předsedkyně krajanského spolku Beseda Olga Schmalzried - Podzimková a paní Anita Vaness Březinová v zastoupení Českého krajanského spolku Beseda v Belgii při kladení věnce k pomníku na hřbitově v Adenkirke.

De Panne 22

Velvyslanec Vladimír M üller při přebírání medaile Československé obce legionářské, kterou mu předal veterán od Dunkerque plk. Stanislav Hnělička

De Panne 20

Velvyslanec Vladimír M üller a vojenský přidělenec Ján Sitár při položení věnce na hřbitově v Adinkerke

De Panne 19

Na fotografii z leva - vojenský přidělenec velvyslanectví ČR v Belgickém království Ján Sitár, představitel Československé obce legionářské Oto Konieczny, starosta města De Panne Willy Vanheste, velvyslanec ČR v Belgii Vladimír M üller, velvyslanec Slovenské republiky v Belgii Peter Sopko a představitel Československé obce legionářské Jiří Wlasák.

De Panne 18

Velvyslanec Vladimír M üller při slavnostním projevu na hřbitově v Adinkerke.

De Panne 3

Starosta města De Panne Willy Vanheste, velvyslanec ČR v Belgii Vladimír M üller a vojenský přidělenec velvyslanectví ČR plk. Ján Sitár při kladení věnce na městském hřbitově v De Panne.

De Panne 2

¨

Velvyslanec Vladimír M üller s veteránem bojů u Dunkerque plk. Stanislavem Hněličkou.

De Panne 1

Starosta města De Panne Willy Vanheste, velvyslanec ČR v Belgii Vladimír M üller a vojenský přidělenec velvyslanectví ČR plk. Ján Sitár při kladení věnce na městském hřbitově v De Panne.