česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Dagmar Kneřová
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Devátý ročník slavnostního přivítání českých občánků

Ve čtvrtek 31. května 2018 uspořádalo Velvyslanectví ČR v Bruselu v prostorách Královského loutkového divadla Peruchet již devátý ročník slavnostního přivítání českých dětí zapsaných do Zvláštní matriky Brno prostřednictvím konzulárního oddělení v Bruselu.

Slavnostní události se zúčastnilo více než 50 českých občánků, které přivítala Tamara Katuščák, chargé d´affairares a.i. a jménem primátora města brna Petra Vokřála, paní Alice Zafirelisová, vedoucí sekretariátu tajemníka. Každý občánek obdržel pamětní list, repliku stříbrného Pražského groše z doby Václava II. a plyšovou hračku – brněnského draka.

Děkujeme všem dětem i rodičům za milé setkání. Divadlu Théâtre Royal du Péruchet patří dík za divadelní ukázku a poskytnutí krásných prostor. Velké poděkování patří Magistrátu města Brna, Zvláštní matrice a také Zastoupení Jihomoravského kraje při EU za pomoc s organizací a dodání skvělých moravských vín. Bruselské České škole bez hranic a Českému centru Brusel děkujeme za podporu akce a na závěr děkujeme všem stážistkám z výše zmíněných institucí, které byly během celého odpoledne naprosto nepostradatelné.

Celá fotogalerie

Devátý ročník slavnostního přivítání českých občánků