česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Osmý ročník slavnostního přivítání českých občánků

Na Mezinárodní den dětí, 1. června 2017, uspořádalo Velvyslanectví České republiky v Bruselu za krásného slunečného počasí již VIII. ročník slavnostního přivítání českých dětí zapsaných do Zvláštní matriky Brno prostřednictvím našeho konzulárního oddělení.

Zvláštní matrika v Brně eviduje ročně přes 10 000 nových občanů ČR narozených či již určitou dobu žijících v zahraničí. V tomto počtu jsou spolu s novorozenci všechny věkové kategorie včetně dospělých. V roce 2016 bylo prostřednictvím konzulárního oddělení velvyslanectví ČR v Bruselu zapsáno do evidence obyvatel České republiky celkem 105 dětí. Samotné akce se zúčastnilo na 60 dětí v doprovodu svých rodičů, prarodičů i starších sourozenců.

Slavnostní setkání se konalo letos již potřetí v pohádkovém prostředí loutkového divadla Théâtre Royal du Péruchet, kam malé české občánky přijel spolu s velvyslancem Jaroslavem Kurfürstem přivítat a pozdravit brněnský primátor Petr Vokřál.

Dětem byla kromě pamětního listu předána také replika stříbrného Pražského groše z doby Václava II. a plyšová hračka – brněnský drak.

Ceremoniálu se účastnila rovněž paní Alice Zafirelisová, vedoucí Sekretariátu primátora města Brna a paní Eliška Buzková, zástupce Jihomoravského kraje při EU v Bruselu.

Představitelé Brna vítají nové občánky v Belgii pravidelně od roku 2008.

Za pomoc při technickém zajištění akce děkujeme Zastoupení Jihomoravského kraje při EU a České škole bez hranic v Bruselu.

Celá fotogalerie

Osmý ročník slavnostního přivítání českých občánků

 

Osmý ročník slavnostního přivítání českých občánků