česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Sedmý ročník slavnostního přivítání českých dětí narozených v Belgii

Ve čtvrtek 26. května 2016 uspořádalo Velvyslanectví České republiky v Bruselu za krásného slunečného počasí již VII. ročník vítání českých občánků narozených v Belgii. Akce se zúčastnilo více než 40 dětí v doprovodu svých rodičů i starších sourozenců.

Stejně jako minulý rok, byly i pro letošní setkání vybrány prostory Královského loutkového divadla Théâtre Royal du Péruchet. Českou státní hymnu zahrál dětem malý loutkový Mozart za asistence ředitele divadla, pana Dimitri Jageneau a paní Biserka Assenova, absolventky DAMU v Praze.

Událost je tradičně určena všem dětem, které byly zapsány do evidence obyvatel České republiky prostřednictvím konzulárního oddělení velvyslanectví ČR v Bruselu, a tedy nejen dětem narozeným v Belgii, ale i v Lucembursku, Francii a Německu. V roce 2015 bylo naším prostřednictvím zapsáno 102 dětí.

České děti narozené v zahraničí jsou zapisovány do zvláštní matriky v Brně, která se tak v daném ohledu přirozeně stává naším partnerem. Děti proto přišel spolu s velvyslancem České republiky v Belgii, panem Jaroslavem Kurfürstem přivítat rovněž primátor města Brna, pan Petr Vokřál.

Ceremoniálu se účastnila rovněž paní Alice Zafirelisová, vedoucí Sekretariátu primátora města Brna a paní Eliška Buzková, zástupce Jihomoravského kraje při EU v Bruselu.

Stejně jako v minulých ročnících byla novým českým občánkům kromě pamětního listu (vytištěného na ručním papíře a spolupodepsaného panem velvyslancem a panem primátorem) předána také replika stříbrného Pražského groše z doby Václava II. a plyšová hračka – brněnský drak.
 

Celá fotogalerie

Sedmý ročník slavnostního přivítání českých dětí narozených v Belgii

 

Sedmý ročník slavnostního přivítání českých dětí narozených v Belgii