česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slavnostní vítání občánků po dvou letech

Ve středu 1. 9. 2021 proběhlo v divadle Théâtre Royal du Peruchet v Bruselu za přítomnosti velvyslance Pavla Kluckého slavnostní vítání občánků. Při této příležitosti bylo po roční přestávce přivítáno přes šedesát nových českých občánků narozených v Belgii.
 

Akce byla první prezenční aktivitou ZÚ po téměř roce a půl, kdy pandemie Koronaviru neumožňovala osobní setkání většího počtu lidí a byla doprovázena maximálními hygienickými opatřeními, mezi něž patřilo i rozdělení do dvou skupin za účelem umožnění zachování osobních odstupů.

 

Akce se tradičně konala v loutkovém divadle Théâtre Royal du Peruchet, jehož ředitel Dimitri Jageneau je aktuálně i předsedou Loutkové asociace. Loutkářství se naučil díky své matce v Praze a letos spolu se svoji českou manželkou měl mezi vítanými občánky ročního syna.

 

Hosté byli přivítání českou státní hymnou a vřelými slovy pana velvyslance. Dále vystoupila vedoucí Konzulárního a kulturního úseku ZÚ Brusel paní Mgr. Sandra Miholová, která využila příležitosti k představení nových konzulárních referentek a přečetla zdravici primátorky města Brno paní JUDr. Markéty Vaňkové, která se v letošním roce kvůli jiným pracovním povinnostem nemohla vítání účastnit osobně. Několik slov na uvítání pronesla i ředitelka Zastoupení Jihomoravského kraje při EU paní Ing. Vendula Nováčková.

 

Stěžejním bodem programu byla ukázka z loutkového představení O třech malých prasátkách, kterou pro děti připravil ředitel divadla pan Dimitri Jageneau.

 

Po společné fotografii následovalo drobné pohoštění „COVID-style“ (vše v jednotlivých baleních a za použití jednorázových skleniček a misek).

 

Na závěr obdrželi rodiče pamětní list a dárečky vítaným občánkům. Každý nový občánek dostal na památku mimo jiné plyšového draka, symbol města Brna, kde sídlí zvláštní matrika pro občany narozené v zahraničí. Vítání občánků proběhlo v příjemné atmosféře a rodiče s dětmi odcházeli s úsměvem na tváři.

 

přílohy

pozdrav primatorky Brna 337 KB PDF (Acrobat dokument) 3.9.2021

Galerie


Obcanci 2021