česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

V. ročník Vítání občánků

Dne 6. listopadu 2013 uspořádalo Velvyslanectví České republiky v Bruselu již V. ročník vítání českých občánků narozených v Belgii. Akce se zúčastnilo téměř 50 občánků v doprovodu svých rodičů i starších sourozenců.

Na toto slavnostní setkání byly pozvány ty děti, které byly v období od listopadu 2012 do října 2013 zapsány prostřednictvím konzulárního oddělení v Bruselu do tzv. zvláštní matriky v Brně; celkem bylo v uvedeném období takto zapsáno více jak 100 nově narozených dětí.

Zápis dětí narozených v zahraničí do matriční knihy vedené zvláštní matrikou v Brně je důvodem toho, že je tato slavnostní událost již tradičně pořádána ve spolupráci s Magistrátem města Brna. Stejně jako v minulých ročnících byla novým českým občánkům kromě pamětního listu (vytištěného na ručním papíře a spolupodepsaného panem velvyslancem a brněnským panem primátorem) předána také replika stříbrného Pražského groše z doby Václava II. a plyšová hračka – brněnský drak.

Děti a jejich rodiče na slavnostním setkání osobně přivítal pan velvyslanec Ivo Šrámek, konzulka Hana Pešková a vedoucí sekretariátu primátora města Brna paní Alice Zafirelisová. Vítání občánků bylo oživeno hudebním vystoupením malých talentů z hudební sekce České školy bez hranic v Bruselu.