česky  english 

rozšířené vyhledávání

Činnost velvyslanectví

Velvyslanectví ČR v Bruselu vykonává diplomatickou a konzulární činnost pro Belgické království. Prosazuje zájmy ČR v Belgii převážně v oblasti bilaterálních vztahů, a to v politických, obchodně-ekonomických, vědeckých, vzdělávacích, kulturních, konzulárních i bezpečnostně-obranných záležitostech.

Velvyslanectví sleduje vnitropolitický vývoj i zahraniční politiku Belgického království a zaměřuje se při tom především na možné styčné plochy pro spolupráci s ČR. Navazuje a rozvíjí styky s federálními i regionálními orgány, organizacemi, institucemi a představiteli veřejného života, i s občany Belgického království. Připravuje jednání vládních a parlamentních delegací z ČR s jejich belgickými partnery.

Velvyslanectví činí nutné kroky ke sblížení ekonomik ČR a Belgického království, napomáhá růstu vzájemných obchodních aktivit a prezentuje investiční a podnikatelské příležitosti v ČR. Podporuje možnosti exportu českých subjektů do Belgie.

Velvyslanectví ve spolupráci s Českým centrem přispívá k propagaci české kultury a podporuje vystupování českých umělců v Belgickém království.

Konzulární oddělení velvyslanectví poskytuje různorodé služby rostoucí české komunitě v Bruselu a českým občanům v Belgii a zabývá se rovněž vízovou agendou.

Nabídka studijních stáží na Velvyslanectví ČR v Bruselu pro rok 2022 s důrazem na období předsednictví ČR v EU (1. červenec - 31. prosinec 2022)

thumb

Aktuálně Velvyslanectví ČR v Bruselu nabízí na rok 2022 a zejména na dobu předsednictví ČR v Radě EU možnost studijních stáží, které zahrnou činnost na politicko-ekonomickém a konzulárně-kulturním úseku. více ►

Dlouhodobé priority velvyslanectví v Bruselu

Studijní stáže na Velvyslanectví ČR v Bruselu

thumb

Velvyslanectví ČR v Bruselu přijímá žádosti studentů či čerstvých absolventů vysokých škol o neplacené studijní stáže. více ►