česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Palais Royal
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Pavel Klucký předal pověřovací listiny belgickému králi

Dne 31. 1. 2019 předal velvyslanec Pavel Klucký pověřovací listiny do rukou jeho veličenstva Filipa I., krále Belgičanů. Tímto aktem byl akreditován jako mimořádný a zplnomocněný velvyslanec České republiky v Belgickém království a formálně tak byla zahájena jeho diplomatická mise v Belgii.

Vyslání velvyslance jako nejvyššího představitele země v jiném státu je důležitým aktem ve vztazích obou zemí a má nezbytnou standardní proceduru. Tradiční ceremoniál probíhá v Belgickém království podle pevně stanoveného protokolárního pořadu již dlouhou řadu let. Přijetí velvyslance a jeho diplomatického sboru jeho veličenstvem se uskutečnilo v královském paláci v Bruselu. Velvyslance doprovodily na audienci Tamara Katuščák, zástupkyně velvyslance a konzulka Ivana Zandona, velvyslanecký rada.

Součástí ceremonie je i krátký osobní rozhovor nového velvyslance s panovníkem, během kterého král Filip Belgický vyzdvihl tempo rozvoje české ekonomiky a nízkou nezaměstnanost. Ocenil také dlouholeté dobré bilaterální vztahy obou zemí a uvítal návrhy velvyslance Pavla Kluckého na jejich další posílení. Král se zajímal rovněž o postoj Čechů k ochraně životního prostředí a kromě politických témat belgický panovník zavzpomínal mimo jiné i na své osobní setkání s Václavem Havlem a na cesty do České republiky, během kterých navštívil řadu překrásných hradů a zámků.

Více fotografií

Galerie


Pavel Klucký - Předání pověřovacích listin