česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká podnikatelská mise v Bruselu

Ve dnech 11. až 13. května 2015 se uskutečnila obchodní mise 18 českých podnikatelů, zástupců regionálních komor (Zlín a Brno) do Belgie.

Akce byla iniciována a sponzorována českou poslankyní Evropského parlamentu Martinou Dlabajovou za součinnosti se zastoupením Hospodářské komory ČR v Bruselu CEBRE a ve spolupráci se Stálým zastoupením ČR při EU a Zastupitelským úřadem ČR Brusel. Podnikatelé, kteří přijeli na pozvání europoslankyně Martiny Dlabajové, absolvovali část programu zaměřeného na unijní problematiku a na využívání evropských zdrojů v EP a na SZ EU.


Hlavní částí bilaterálního česko-belgického programu byla návštěva Antverp, kde se uskutečnilo jednání s největší belgickou vlámskou obchodní komorou VOKA, setkání s belgickými protějšky během kontaktní networkingové akce, prezentace a prohlídka přístavu Antverpy.
Akce nabídla možnost hledat nové obchodní kontakty, ve většině případů v exportních komoditách, které dosud nejsou do Belgie vyváženy. Z oborů lze jmenovat stavební prvky (okna, otvorové výplně, fasády), produkci průmyslových kováren (součásti kolejových drah), technické tkaniny a konfekce, regálové systémy, plasty, chemické čištění kovů a strojních součástí, výrobky z tkanin (termoprádlo, plavky)špičkové kvality, pivo, program automatů na zdravé svačiny do škol a další (design, reklama, marketingová komunikace apod.).

Česká podnikatelská mise v Bruselu

 

Česká podnikatelská mise v Bruselu

 

Česká podnikatelská mise v Bruselu