česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

ČR bude mít přímé železniční spojení do přístavu v Antverpách

Na svém zasedání 16. a 17. dubna 2015 Výbor pro jednotný železniční prostor formálně schválil přistoupení České republiky do Výkonné rady evropského železničního koridoru č. 8 (http://www.rfc8.eu/).

Tomuto příznivému rozhodnutí předcházela aktivní práce české diplomacie, především představitelů ministerstva dopravy a Správy železniční dopravní cesty vůči Evropské komisi a jednotlivým zemím koridoru. Přistoupení ČR ke koridoru mimo jiné umožní přímé železniční spojení mezi belgickým přístavem Antverpy a regionem Střední Evropy což rozšíří nabídku dopravních možností pro český zahraniční obchod.  Cílovými destinacemi v ČR napojenými na antverpský přístav jsou v současné době distribuční centra v Praze, Brně, Přerově, Lovosicích/České Třebové a Ostravě-Paskově s frekvencí tři spojení týdně pro každou destinaci.


Posílení možností spojení po železnici je nepochybně příležitostí pro české exportéry a dovozce. Jedná se také o krok směrem k naplnění záměru EU formulovaného v Bílé knize, podle  něhož by unie měla směřovat k převodu 30 % objemu silniční nákladní dopravy na environmentálně šetrnější druhy dopravy při přepravách na vzdálenostech nad 300 km do roku 2030.

Více na: http://www.szdc.cz/pro-media/tiskove-zpravy/koridor-sever.more-balt.html

 

Česká republika bude mít přímé železniční spojení s přístavy v Severním moři