česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České umělecké sklo v belgickém Lommelu

Kdy: 04.04.2015 - 13.09.2015, Kde: GLAZEN HUIS, Dorp 14b, 3920 Lommel

Českou republiku jako zemi známou pro své umělecké sklo budou v rámci soutěže International Glass Prize 2015 reprezentovat i čeští umělci.

Od 4. dubna 2015 mohou nadšenci do uměleckého skla navštívit GlazenHuis ve městě Lommel a zhlédnout tak díla nejen českých umělců. Dne 25. dubna v 19:30 pak proběhne oficiální zahájení výstavy a zároveň vyhlášení vítěze této mezinárodní soutěže, jenž získá poukaz na 12 tisíc euro a dvě rezidenční období ve studiích GlazenHuis.

International Glass Prize soutěž je organizována nadací Charlotty J. van der Seijsové, jež se velmi zajímala o kulturní život a rozvoj kultury ve městě Lommel. Ve svém životě se aktivně věnovala mnoha kulturním organizacím a zasadila se o zrození centra skla GlazenHuis v Lommelu. Poté se také rozhodla založit nadaci, která by změnila kulturní prostředí tohoto města. Její přání se však splnilo až přesně den po její smrti v roce 2007, kdy nadace získala autorizaci Ministerstva spravedlnosti.

Mezi umělci, kteří byli zařazeni do soutěže, jsou Jakub Berdych, Zdeňka Fusková, Klára Horáčková, Michal Motyčka s Václavem Ciglerem, Eva Nováková, Pavel Skrott a Petr Stanický.