česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Spojení české a belgické pivní tradice

Dne 22. dubna 2015 uskutečnil velvyslanec Jaroslav Kurfürst pracovní návštěvu pivovaru Duvel Moortgat v belgickém městě Puurs.

Je všeobecně známo, že Čechy a Belgičany spojuje láska k pivu i silná pivovarnická tradice. Již méně se ví, že jeden z největších belgických pivovarů Duvel Moortgat je od r. 2001 úspěšným investorem do českého pivovaru Bernard. O velkém renomé českého piva a vzájemně se obohacujícím partnerství mezi pivovarem Duvel Moortgat a humpoleckým pivovarem Bernard se mohl přesvědčit velvyslanec Jaroslav Kurfürst, který v doprovodu Honorárního generálního konzula České republiky Paula Vadenbempta a zástupce velvyslance Vladimíra Němce pivovar v belgickém městě Puurs dne 22. 4. 2015 navštívil. Delegace byla přijata Předsedou (CEO) Michelem Moortgatem, čtvrtým následníkem zakladatelů a budovatelů firmy a značky Duvel a exekutivním ředitelem (COO) Danielem Krugem.

Prohlídka pivovaru ukázala nejmodernější zařízení i skutečnost, že pivovar dováží významnou část chmele z Žatce, což přispívá k specifickému charakteru i kvalitě piva.

Pivovar Duvel patří mezi významné belgické investory v ČR, nikoliv jen objemem investice, ale spíše potvrzením myšlenky, že lze vzájemně výhodně spolupracovat i v oblastech, kde mají obě země vlastní silnou tradici. Úspěch investice spočívá ve spojení kvalitních, realistických a zároveň kreativních záměrů a vizí s odpovědným přístupem ke společnému projektu na obou stranách. Výsledkem je dobré pivo, jako to, které měli možnost všichni ochutnat na závěr návštěvy.

Pracovní návštěvu pivovaru Duvel Moortgat

 

Pracovní návštěvu pivovaru Duvel Moortgat

 

Pracovní návštěvu pivovaru Duvel Moortgat