česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: eGear.be
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

V Belgii se v důsledku koronavirové krize zvýšila poptávka po jízdních kolech

V důsledku koronavirové krize se v Belgii enormně zvýšila poptávka po jízdních kolech a elektrokolech. Pro Belgičany se kolo stalo bezpečnější alternativou k veřejné dopravě a zároveň zábavnou a skromnou formou relaxace. Belgičtí výrobci jízdních kol stěží dokážou držet krok se současnou vysokou poptávkou, což je také vidět v poloprázdných obchodech. Zvýšená poptávka po jízdních kolech se může stát zajímavou příležitostí pro české výrobce kol, elektrokol či jejich komponentů.

Belgičtí výrobci a prodejci jízdních kol v posledních měsících významně těží z koronavirové krize. Po zavedení některých koronavirových opatření belgickou federální vládou, především zavedení povinnosti nošení roušek ve veřejné dopravě, a zároveň z hlediska většího pocitu bezpečí se mnoho obyvatel Belgie rozhodlo zvolit alternativu pro dopravu do práce či školy – jízdní kolo. Také veškerá cestovní omezení nutí Belgičany volit jiné formy trávení volného času, kterými je například právě jízda na kole do přírody. Tato skutečnost se odráží v poloprázdných obchodech a zvýšená poptávka po jízdních kolech způsobuje v posledních měsících také dlouhé čekací doby na hotová kola.

Mimořádná situace a poptávka po jízdních kolech a také elektrokolech se stává zajímavou příležitostí pro české výrobce či prodejce kol a jejich komponentů. V současné době jsou v Belgii zveřejňovány ekonomické výzvy týkající se dodávek jízdních kol, elektrokol či jejich komponentů, které lze sledovat na portálu Belgium Tenders či na portálu Evropské unie Tenders Electronic Daily.

Autorky: Tamara Katuščák, zástupkyně velvyslance na Velvyslanectví České republiky v Bruselu, a Jana Gyűreová, Velvyslanectví České republiky v Bruselu