česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Oficiální návštěva v Antverpách

16. března 2015 - Přijetí u guvernérky provincie Antverpy  (Cathy Bercx)

Rozhovor se zaměřil hlavně na ekonomickou stránku spolupráce. VV seznámil guvernérku s hlavními záměry do budoucna, zejména pokud jde o spolupráci univerzit, informoval o vstřícném postoji k rozvoji vědecké spolupráce jak na straně nejprestižnějších vlámských univerzit, tak i hlavních českých univerzit. V obchodní oblasti připadá z celkového obratu přesahujícího 5 mld € více než 80% na Vlámsko. V rozhovoru zazněla také možnost spolupráce v oblasti energetiky (geotermální energie) a nabídka kolejí a tramvají pro město Antverpy.

VV připomenul, že Belgie je významným investorem v ČR, která jako destinace pro zahraniční investice vychází ze srovnání s ostatními zeměmi regionu stále velmi dobře. V loňském roce jsme zaznamenali nárůst přílivu investic do ČR o 70%.

Pokud jde o partnerství měst a obcí, existuje více než 20 partnerství českých a belgických měst. Víme, že některá jsou jen formální. Většina partnerství je s vlámskými městy, ale pokud jde o provincii Antverpy, registrujeme pět  partnerství - Essen - Hradištko n Vltavou, Hamont-Achel – Vedrovice, Herentals – Mladá Boleslav, Kalmthout – Štěchovice, Frasnes-Lez-Anvaing – Boskovice. O to více oceňujeme, že některá partnerství stojí na spontánní spolupráci spolků, jako např. hasičských sborů (Essen, Kalmthout).

 

Návštěva velvyslance J. Kurfürsta v Antverpách

 

Návštěva velvyslance J. Kurfürsta v Antverpách